Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nano-sim és micro-sim között...

Kristóf_2003 kérdése:

Nano-sim és micro-sim között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Samsung galaxy s4 minim van, de elvileg karácsonyra kapok egy IPHONE SE telefont, de a samsung telefonnál azt mondja, hogy ebbe micro sim kell, de az IPHONE telefonba, pedig micro sim. Tehát karácsonykor, csak beteszem a sim kártyát, és már tolhatom is vele a dolgokat?

2016. dec. 19. 22:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Hogy ezt a nano sim-et mi a bánatért kellett kitalálni, fel nem fogom."


Én meg azt nem tudom, hogy minek kellett egyáltalán valaha is nagyobbakat gyártani a szükségesnél. Technológiai oldalról nézve ezek a kártyák mindig is lehettek volna ekkorák, a műanyag részük csak sallang.

2016. dec. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Régebben a chip része nagyobb volt. Az én régi mini sim kártyám micro simre való levágásakor már a fém részből is le kellett vágni. Persze valszínűleg azokat a pineket (C4 és C8 itt: [link] nem használták a telefonok, ha csak úgy le lehetett vágni. A kérdés az, hogy a kártyán belül mekkora helyet foglalt el a chip, nyilván a kisebbek már kisebbek, mint az aktuális kivezetés. De az tény, hogy sallang volt rajta bőven, de a nem műanyag rész is kisebb lett mint volt.
2016. dec. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Bemész a szolgáltatóhoz, megkéred hogy csináltassanak már egy NANO SIM-t, és 1-2 nap alatt elkészítik.
2016. dec. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell 1-2 napot várni, bemész adnak újat, csak az esetleges sort kell kivárni meg hogy bepötyögják a gépbe a módosítást. Vodánál és T-nél tapasztalat, Telenorom nincs, de ott sem tarthat napokig egy sim kártya csere.
2016. dec. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!