Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Rendszergazda szeretnék...

Rendszergazda szeretnék lenni, milyen út vár rám?

Figyelt kérdés

Sziasztok 15 éves fiú vagyok és felvettek, egy olyan középiskolába amiben főként számítástechnikai dolgok vannak!

Rendszergazda szeretnék lenni ,de még nem tudom ,hogyan élnek a rendszergazdák!

Milyen út áll előttem?

Van köze az informatikai mérnökhöz?


2010. ápr. 26. 20:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve még arra lennék kiváncsi ,ha elértem egy rendszergazda szakosítást ,akkor mennyi esélyem van arra ,hogy valaki fel is vesz?
2010. ápr. 26. 20:52
 2/8 anonim ***** válasza:
Addig lesz vagy tíz éved, hogy tanulj és felkészülj rá. Kaphatsz elavult gépparkot, akadozó szervert, nem működő hálózati tűzfalat, minden virusos spamot megnyitó kollégákat és hasonló "nyalánkságokat". Én egy ilyen helyen kezdtem, mit mondjak, tele lett hamar a hócipőm. A "legmodernebb" a P3-as volt és a Windows 2000 operációs rendszer, 2008-ban.
2010. ápr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első körben szerintem azt kell eldönteni hogy linux vagy MS rendszerekkel akarsz-e foglalkozni.

utána pedig azt, hogy milyen szinten. Ha az MS irány fele akarsz elmozdulni, akkor Microsoft Certified Systems Administrator (MCSA) - és ennek különböző al tanfolyami anyagait nézegsd, tanuld meg! mi az az AD hogy lehet AD-val központilag rendszert menedzselni, stb....


ha jó vagy, mindig lesz munkád. viszon ne legyél olyan kontár aki azt hiszi hogy nagyon vágja a témát és valójában még arra sem képes, hogy központilag beállítson alap dolgokat.


ha linuxoszni akarsz, akkor pedig kezdd el megtanulni a shell scriptezés alapjait. a virtuális gépek segítségével akár komplexebb rendszerket is össze tudsz otthon dobni és lehet gyakorolgatni....

2010. ápr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Shell script?

Szerintem linuxon inkabb samba+squid-et kell nyomni, azok egyszeruek, es a legtobb rendszerbe az a hasznos.

2010. ápr. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

10:20 Gondolod majd grafikus felületen fog sambát,squidet és iptables-t konfigolni? Backup meg annyi hogy a mappát áthúzom másik ablakba... Semmi cron, rsync meg ilyenek mi? Az ilyen rendszergazda meg is érdemli hogy a szerverén fusson X.


Te meg ecsém nem semmi lóra tettél. Nemtudom a jövőben hogy lesz de manapság a rendszergazdától elvárják hogy mindenhez értsen. Win Linux, desktopon, szerveren, virtualizáció vmware_esx hyper-v, C, C++, C# .net , asp, java, javascript, oracle , sql ,php, html, hálózatok routerek, switchek , crm, cms, vágja a hardvereket, legyen autója, beszéljen nyelvet az angol és németen felül, kell diploma, CCIE, CCNA, MCP, MCA , menjen el továbbképzésekre saját időben saját pénzből, legyen kapcsolati tőkéje, és ne kérjen 120 nettónál többet.

2010. ápr. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
serverre minek grafikus felulet?tok folosleges ha csak egyszeru squid samba meg iptables van.Am meg pl egy iskolai halozathoz ennyi boven eleg.Ja, meg meg pluszba egy dhcp meg egy bind es kesz is.
2010. ápr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

19:23


azert ez nem igy van. akitol ezeket elvarjak azt meg is fizetik a legtobb helyen. Illetve pl az MS elkotelezett cegek kuldik is az embereiket MS tanfolyamokra (mar csak azert is mert millios koltsegeket egy maganember nem tud kfizetni...) persze az is igaz hogy ezeken a heyleken legalabb 1 MS-es papir feltetel ahhoz hogy bekerulj.


aki 120 nettot kap, az pont az aki X-en allitja be a dolgokat :) legalabbis szerintem

2010. ápr. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Először mindenképpen az egyetemet végezd el. Jobb helyekre kerülhetsz be, magasabb fizetésért. Az előttem szólókhoz hasonlóan megerősítem, hogy az alacsonyabb szintek ebben szakmában valóban nem az álmok közé tartoznak. A dátumot meg se néztem a hsz-em elején ;) Így azóta ez gondolom már sikerült is :)
2021. febr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!