Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mitől lassulhat be időnként a...

Mitől lassulhat be időnként a gamer pc-m?

Figyelt kérdés

Alapvetően minden jól fut a gépemen, időnként lassul be nagyon, de olyankor használhatatlanná is válik. 10-ből 9-szer akkor lassul be ennyire a gépem, mikor megpróbálok a Forza Motorsport 6: Apex-szel játszani. Olyankor elszabadul a pokol. Betöltés egy versenyhez eleve úgy 10 percet vesz igénybe, a hang alatta szarrá akadozik és mikor végre betölt (már ha betölt), 10 fps-t produkál, de emellé még droppolja is az fps-t. Nem sokkal ezt követően miután kilépek, megpróbálok játszani mással, mondjuk The Crew-val, az fut rendesen. Majd GTA4, az is összevissza akad az első 10 perc után. Mondhatnátok, hogy "Hát vedd lejjebb a grafikát!", de mind ez azért fura, mert 3 napja még nem csinált ilyen marhaságokat a gépem. Töredezettség mentesítettem, lefuttattam ccleaner-t, anti vírus programot (Avast), anti malware programot (malwarebytesPONTcom), megvizsgáltam a ramjaimat és a hdd-met, de sehol semmi hiba. Friss, 2 hetes Windows 10 fut a gépemen, elvileg a driverek is mind jók.Ez a 2 hét alatt 1-szer lassult be mikor úgy random netezgettem meg dolgok, az összes többi alkalom akkor jött elő, mikor megpróbáltam játszani a Forza-val. Eleve nem értem egyébként, hogy a hdd-met 100%-os kihasználtságra írja nagyon sokszor, pedig ami a legdurvábban használja alkalmazás, az a Google Chrome a maga 2 MB/s-mal. Most jelenleg pont 10% alatt van, de sokszor 100 környékén van. Ezt egyébként pont azután írom, hogy a Forza megint leszerepelt, de mióta kiléptem belőle (alt f4, mert meguntam a hosszú betöltést és tudtam mi lesz a vége), 1-2 perc alatt magához tért a gépem és minden normálisnak tűnik. Nem bírná a gépem a Forza-t? De 3 nappal ezelőtt vígan játszottam vele stabil 30 fps-sel droppok nélkül ugyanazon a beállításon.


Gépem adatai:

Alaplap: GIGABYTE GA-Z97X-GAMING 3

Proci: Intel Core i5 4460 3.2 GHz

8GB RAM, amik már nem maiak, de elvileg nem velük van a gond

Videókártya: Nvidia Geforce GTX970

OP rendszer: Windows 10 64 bit Enterprise



2016. szept. 20. 14:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy nem melegszik túl a gépem, 60 fok felé sosem megy fel a hőfok.
2016. szept. 20. 14:11
 2/5 anonim ***** válasza:
Táp tipusa?
2016. szept. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha minden igaz: CHIEFTEC 750W CTG-750C 12CM CABLE MAN. BOX
2016. szept. 20. 14:35
 4/5 A kérdező kommentje:
Most pl nekiálltam 3-kor feltenni a GTA 5-öt, még mindig telepít, közben akartam Minecraft-tal játszani, de megint szinte használhatatlanul belassult a gépem. Az egérmozdulatok késnek illetve szarrá akadozik a Minecraft is, HDD-m megint közel 100%-on használódik, "Szolgáltatásgazda: Helyi rendszer (hálózati korlátozással) (11) néven, de mire leírtam, már megint vissza esett 10%-ra és minden normális. Elindítom a Minecraftot megint, és a "System" elkezdte nagyon használni a HDD-t egy darabig majd a Java. Viszont a gépem megint nagyon belassult. Ahogy írom ezt a szöveget, az is késik, meg az egérmozdulatok is.
2016. szept. 20. 17:45
 5/5 A kérdező kommentje:
Napokban jött ki egy frissítés Windows 10-hez. És az 100%, hogy azután jelentkeztek ezek a random belassulások. Elképzelhető, hogy a patch műve ez a random belassulósdi? Vagy csak véletlen egybeesés?
2016. szept. 20. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!