Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyi a normális hőfoka a...

Mennyi a normális hőfoka a CPU-nak?

Figyelt kérdés

Everesttel nézem a hőmérsékletet (CPU), és ha nem dolgozom, akkor 55fok körül van, ami állítólag nem kevés. Le van vége a gép ház oldala, egyébként többet mutatna 10 fokkal. Ha dolgozik, akár 65-70 fokra is felmegy. Tegnap kikapcsolt gondolkodás nélkül a gépem többször, forró volt, gondolom, túl melegedett. Itt 22 fokban vagyok. A ventilátort kb. 2 hónapja vettem, és akkor még 1 hónapig 26 fokban dolgoztam. Ma vettem új ventilátort, a fent említett hőfokok a mostanival érthetők. Ez normális? Kérem, hogy olyanok válaszoljanak, akik ténylegesen szgéppel dolgoznak.

Esetleg a táppal van gond?


2010. ápr. 21. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen proci?
2010. ápr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Úgy 30-50 fok normális, de 50 környékén már jobb hűtést szokás venni. A rendszer egyébként (beállítástól függően) 70-100°C között lövi le a rendszert.


Ajánlom az Arctic Cooling Freezer-eit, a Cooler Master Hyper TX-jeit, vagy a Scythe hűtőket.


Egyébként milyen tápod van?

2010. ápr. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálam terhlve sincs 55:s
2010. ápr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Előszöris köszönöm az eddigi válaszokat!

Processzorom: AMD Athon(tm) 7850 Dual-core.

Lehet, hogy a táppal van gond? Mármint annak hűtésével?

2010. ápr. 21. 20:29
 5/8 anonim ***** válasza:
A tápot kipucolhatod, amennyire tudod. Porszívó, ecset. Videokari hűtőbordáit szintén. Prociról leszedtem a hűtést, és bekentem azzal a pasztával. Lényegesen gyorsabb lett a gépem. Egyébként ha leveszed a gépház oldalát, a hűtés rosszabb lesz. Ugyanis a házak hűtésre tervezve vannak. Egyébként most néztam én is a hőfokot, a CPU nálam is 50 C feletti. Szal nem sok az 55 fok.
2010. ápr. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! A tápot szedjem ki a házból, és szedjem szét, ahogy csak tudom? (Én ehhez hülye vagyok, azért bátorkodom megkérdezni.) Igen, egy ismerősöm is mondta, hogy ha leszedem a ház oldalát, rosszabb, de nálam jobb lett, és elvileg van hely a levegőáramlásnak.
2010. ápr. 22. 14:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Látatlanba nem lehet érdemi dolgokat mondani. Minden relatív!!!


"egy ismerősöm is mondta, hogy ha leszedem a ház oldalát, rosszabb"

Jól tervezett háznál ha megbontod a házat akkor igen, romlik a hűtés. Ha már alapból nincs a levegő rendesen cserélve a házban akkor javul.


Üresjáratban a procidnak 30-35 fokon kéne lennie, és 55-60ig mehetne fel( AMD 4850e ). Pasztázd át a procit. Tápnak semmi baja. Hűtés van elcseszve.

2010. ápr. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

"Pasztázd át a procit." Azaz a ventilátor alatt legyen paszta? Mikor a kérdést feltettem, az nap cseréltem a ventilátort, pasztázva lett alatta. A hőfok nem változott, csak a fordulatszám nem 3000, hanem 2000. A táp hűtése nem okozhatja a túlmelegedést?

2010. ápr. 25. 21:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!