Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az van hogy van egy routerünk...

Az van hogy van egy routerünk amin megoszlik a net 2 gépen egyszerre. Nos ha bátyám tölt akkor nekem nagyon belassúl nem tudnám megoldani valahogy hogy én tudjam irányítani hogy melyik gépre mennyi net menjen?

Figyelt kérdés
Tudom hogy torrenten is lehet állitani de ő meg nem akarja lelassítani a töltést és így a tudta nélkül szeretném.
2016. aug. 4. 11:37
 1/2 anonim ***** válasza:

[link] :)

QoS-el lehet

[link]

2016. aug. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vannak rá bizonyos routerekben beállítások, de a legtöbben nincs.

Alapból azért nem lehet, mert az ethernet és a wifi az olyan elven működik, hogy egymást zavarják az eszközök.

Ez olyan, mint ha egy beszélgetés lenne két ember között, erre jön egy harmadik, aki belepofázik. Kezdheti előlröl a mesét a mesélő, mert nem hallja tőle, hogy mit mondott. Minél több gép van egy hálózaton, hatványozottan lassul az egész.

Ez volt a technikai rész.

Viszont én azt javaslom, hogy beszélj vele. Az internet nem az ő tulajdona, gondolom a szülők fizetik, így neked ugyanannyi jogod van az internet használatára, mint neki. Ha önző, akkor jöhet a sebességkorlátozás (de észre fogja venni, hogy belassul, és akkor jön a verekedés).

2016. aug. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!