Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » BME GPK gépészmérnök hallgatók...

BME GPK gépészmérnök hallgatók milyen rajz programokat használnak és azoknak mik a rendszer követelményeik (minimum és ajánlott)?

Figyelt kérdés
BME GPK-án mint gépészmérnök szeretnék tovább tanulni és laptop vásárlás előtt vagyok. Ehez kérek segítséget. Milyen laptopot vegyek?

2016. júl. 16. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tavaly kezdtem ugyanott, nekünk összeállítottak egy elég jó segédletet laptopvásárláshoz, előtúrtam neked:

[link]

Amúgy a két leggyakrabban használt CAD-program az Inventor és a Solidworks (kevesebben, de használnak Catiat és Creot is), utána tudsz nézni ezeknek, ha esetleg nem lenne elég a segédlet.

2016. júl. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, szükséges-e hogy legyen a laptopban optikai meghajtó?
2016. júl. 16. 22:26
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

2016 van, ma már csak nagyon ritka esetben lehet szükséged optikai meghajtóra. A hétköznapi életben, egyetemi dolgokhoz szinte kizártnak tartom, hogy kellene. Nekem évek óta nincs már a gépemben, hanem egy külső usb-s házban, de kb egyszer használtam azóta, akkor sem volt létszükséglet.

Szóval inkább SSD menjen a gépbe (az mindenképpen legyen, ne azon spórolj!), az odd helyére meg mehet a gyári HDD, hogy legyen helyed is.

14"-nál nagyobb gépet nem ajánlok. A 15" gépek jól hangzanak, meg nagyobb is a választék belőlük, de az pont az a méret, amit hordozni már kellemetlen (egy hátizsákba még éppenhogy belefér, a sarkai könnyen sérülhetnek), nehezebb is. Asztalon használva, tervezéskor, 56 ablak megnyitásakor meg már kicsi a kijelző. Jobban jársz egy 13-14" laptoppal, plusz otthonra egy monitorral ez nagyon jól fog jönni.

Én megkockáztatom, hogy nagyon drága, új gépet sem érdemes venni. A dedikált videokártya nem akkora nagy szükség, de azért jelenthet némi pluszt cad-ezés közben (de akkor már nVidia legyen!). Inkább vennék egy használt üzleti gépet, ami bírja a kiképzést, van rá garancia is, megbízható, nem elromlós fajta. Ha még van rájuk gyári garancia, akkor meghibásodás esetén másnap jön a szerelő és helyben megcsinálja, ha már lejárt a garancia, akkor is van hozzájuk alkatrész bőven. Szemben azzal, ha veszel egy csilli-villi új konzumer laptopot, akkor az ha bedöglik, nélkülözheted hetekig is akár, míg a szerviz megjavítja. Már pedig egyetemen hetekig gép nélkül lenni igen nagy szívás tud lenni!

Nem kell atomerőmű. 3-4. gen i5, 8gb ram és egy ssd valami korrekt házban minden igényt kielégít az egyetem alatt.

Nekem egy ilyen van

[link]

+ssd +1tb hdd +8gb ram, +az enyémben van nvidia vga is.

Imádom. Van hozzá dokkoló, nem kell kábelekkel sem szenvednem. 3,5 éves és még most is úgy néz ki, mintha most bontottam volna ki újonnan. Baromi masszív és megbízható gép.

2016. júl. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!