32 vagy 64 bites?

Figyelt kérdés
ma barátomnak újratelepítetem a laptopját,van benne 4gb ram, gondoltam feldobok neki egy 64 bites win 10-et, viszont a gép processzorát nem néztem [1.5 ghz] ,ezért akadozva fut a windows. a 32 bites az tudná kezelni a 4gb ramot?

2016. júl. 15. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Nem a 32 vagy a 64 biten mulik, emiatt felesleges ujratelepiteni. Amiatt inkabb, hogy ne W10 legyen rajta hanem W7...
2016. júl. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%
Először is informatikát kellene tanulni. Tudod, miért lettek egyáltalán 64 bites rendszerek?
2016. júl. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%
Ha a CPU utasításkészlete nem lenne megfelelő, akkor nem hogy akadozna, fel se tudnád telepíteni.
2016. júl. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hominida ***** válasza:

A 32 bites rendszer kb. 3.7 GB RAM-ot tud kezelni, vagyis a válasz igen.


Viszont az az "akadozva" elég elnagyolt leírás. Ha hibaüzeneteket jelent, akkor azokat külön kellene kúrálni. Ha néha leállnak vagy lefagynak programok, esetleg eljő a Kék Halál, az megint külön ügy.


Ha pedig azt jelenti, hogy mindig várni kell, hogy a lépéseket végre befejezze, az azt jelenti, hogy a hardver képességei nem elegendőek a Windows 10 futtatására. Bármilyen értelmetlen is, a számítógépnek ma nem a mindenféle alkalmazások gépigényeit kell teljesítenie, hanem magának az operációs rendszernek, a háttérben ügyködő szolgának a gépigényeit. Mintha a buszsofőr azt mondaná, hogy téged nem visz sehová, ha nem drága öltönyben, aranyórával szállsz fel hozzá, és a kézipoggyászod nem lehet nagyobb egy cigarettatárcánál.

2016. júl. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!