Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen laptopot vegyek?

Milyen laptopot vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most fogok külföldre költözni, és mivel a régi laptopom teljesen tönkrement, ideje újat nézni. Nagyon sokat fogok utazni, ezért fontos h kicsi és könnyű legyen. Főleg munkához, tanuláshoz kell majd, illetve internetezéshez, zene tárolásához, lejátszásához. A másik kritériumom, h gyors legyen. Kb 150-200000-et tudok rászánni. Sajnos abszolút nem értek a gépekhez, azt sem tudom mit kell nézni, vagy h minek kell feltétlenül benne lennie, azt tudom, h eddig a Lenovo-val én is, szüleim is meg voltunk elégedve.


Előre is köszönöm!



#laptop #utazós gép
2016. júl. 14. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:

A hosszú utazás miatt olyan amit keveset fogyaszt.

(Minél erősebb CPU, grafikus mag, meg miegymás, úgy nő a fogyasztás, és csökken az üzemidő akkuról)

Ha nem játékra kell, akkor egy középkategóriás, majd rendszer lemeznek egy gyors SSD, optika helyére pedig átrakni a HDD -t.

Azaz 120~160 -ért egy notebook, plusz az előbbiek...

2016. júl. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Neked egy ultrabookra van szükséged! Javaslom az Asus Zebookokat, ezek kicsik, könnyűek, szóval nagyon egyszerű hordozni őket, ugyanakkor a hardverük is kellően erős. Az egyetlen probléma az áruk, mert ekkora keretből csak egy használtat tudnál venni, viszont szerintem sokkal jobban megèri, mint egy új, de nagy és nehéz gépszörny.
2016. júl. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

'kisebbet keresek, 14" vagy13,3"-osat'


Akkor neked egy "netbook", vagy amit a #2. hozzá szóló írt, hasonló kell.

Azt nézd meg, hogy mindenképp SSD -lehessen, mert utazáskor rengeteg mozgás, pl. fékezés miatt, erőhatás éri, ami az érzékeny mozgó alkatrészekkel működő HDD rövid életét eredményezheti.

2016. júl. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. júl. 15. 09:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Asus X554LJ I3-5005 ultra alacsony fogyasztású procival és Nvidia 920m 2gb-os kártyával
2016. júl. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!