Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Programozótól állásinterjún...

Programozótól állásinterjún mit várnak el?

Figyelt kérdés
Gondolom van valami feladat is. Meglepne, ha a kommunikációs képesség lenne a döntő szempont. Nekem még odébb van, de kíváncsi vagyok.
2010. ápr. 14. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Két lépcsős állásinterjúm volt egy munkára 2006ban.

Az első egy fejvadász volt, aki csak elbeszélgetett velem.

A második egy programozó volt. Feladatnak egy kis programot kellett összedobnom. 30 percem volt rá és kb 10 perc múlva már kint dohányoztam az udvaron. Meg is lett a munka.


Tavaly meg direktbe jelentkeztem egy cégnél. Az önéletrajzom a nevemből, egy IP címből és egy tól-ig időpontból állt. A program, ami futott a szerveren eléggé összetett volt ahhoz, hogy ne kelljen meginterjúztatni.

2010. ápr. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
hát képzeld, hogy a programozóknál igen fontos a kommunikációs képzettség, mivel TEAMWORK jellemző manapság a projektekre. Erre találták ki a személyes interjút. Hiába te vagy a programozás új géniusza, hogyha nem tudsz csapatban dolgozni, nem kellesz senki mellé.
2010. ápr. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

jellemzően több lépcső van:

- interjú a HR-essel, általános dolgokról (ki vagy, mi vagy, nyelvtudás)

- interjú infosokkal: (itt szakmai kérdések tömkelege: mit csinálnál ebben a szituban, mit tudsz a TCP/IP protokollról, sorolj fel néhány design patternt, stb stb stb)

- teszt: jellemzően az adott prog. nyelvből

- esetleg progit kell írni

- vannak progi részletek és ki kell találni mit ír ki, vagy miért hibás...

2010. ápr. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Annyit jegyeznék meg, hogy egy nem állítottam, hogy nem kell kommunikációs képesség. Azt írtam, hogy gondolom nem az a döntő szempont. Arra számítottam, hogy a programozási tudást kérik számon főleg. És úgy olvasom így is van.
2010. ápr. 15. 21:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!