Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ubuntu Linux rendszer alatt...

Ubuntu Linux rendszer alatt nem működik a WiFi. Mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés

Üdv.

Van egy Asus X554Lj notebookom, amin eddig windows rendszer futott, de most ráraktam az Ubuntu Linux-ot. (A windows rendszert nem hagytam fent mivel a notebook-on nincs rá szükségem)

A telepítés után az a probléma jelentkezett, hogy nem működik a Wifi. Egyszerűen nem ismeri fel a hálózati kártyát, csak kábelen hajlandó internetre kapcsolódni.

Próbáltam a frissítés menüpont alatt drivert keresni, de csak chipset, és grafikus (Nvidia) illesztőt talált, a Wifi problémámra nem találtam megoldást.

Hogyan tudnám ezt megoldani?

Linuxom még sosem volt így egyáltalán nem vagyok otthon a témában, szóval bármilyen ötletetek van légyszíves osszátok meg velem.

Köszi előre is!



2016. júl. 6. 21:18
 1/4 CspCsj ***** válasza:

Ezt olvasd végig, nem olyan hosszú:

[link]

A végefelé linkelnek leírásokat megoldásokra.


Ha valami nem világos, úgyis írsz...

2016. júl. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm szépen a válaszod!

De lenne egy olyan problémám, hogy én letöltöttem ezt ( [link] de azt írja, hogy a firmware mappa tartalmát a lib/firmware mappába kellene másolni, de abban nem enged módosítást végrehajtani.

Erre lenne valami ötleted?

Igazából szinte mindet végig kipróbáltam, mindig valamilyen hibába ütközik, szerintem az oka az lehet, hogy ezek mind korábbi kernel verziókhoz készültek.


Most kipróbálom a Remix OS-t, hátha az együttműködik a hálózati adapterrel, ha nem, akkor folytatom a harcot az Ubuntuval, mivel szeretnék netezésre egy nem windowsos gépet is, és erre a laptopot megfelelőnek találtam, de lehet rosszul gondoltam..

2016. júl. 7. 19:05
 3/4 CspCsj ***** válasza:

Esetleg így próbáltad, mint itt az utolsó hozzászólásban?

[link]

2016. júl. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azt eddig még nem, viszont ez működött :)

Újraindítás után már kezeli is a hálózati kártyát.


Köszönöm szépen a segítséget!!

2016. júl. 8. 08:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!