Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért várnak sokan csodát az...

Miért várnak sokan csodát az irreálisan olcsó gépektől/perifériáktól/kiegészítőktől?

Figyelt kérdés

Tizenévesen sorra fordultak meg a kezeim között headsetek, mikrofonok, egerek, stb., amik a maguk kategóriájához képest is irreálisan olcsók voltak. (Értsd: 1000 Ft körüli termékek; sokszor 2-3e alatti). És sorozatosan azt tapasztaltam, hogy ezek fél-egy éves használat során tönkrementek. Fejhallgató kábele az eszközbe csatlakozó résznél megtörik; a mikrofonok eltörnek; az egereknek tönkremegy a görgője vagy össze-vissza, esetleg egyáltalán nem érzékeli a gép. (Legutóbb egy 2e Ft-os USB-s hangkártya döglött be EGY HÓNAP alatt, amiről balgán azt mertem hinni, hogy elég lesz a Jack-csatlakozós fülesem USB-re konvertálásához.)


Mégis ezek a termékek nagy népszerűségnek örvendenek a mai napig. Itt a GYK-n is folyton találkozom ilyennel. Perifériákat és kiegészítőket akarnak párszáz forintból; gépet 50-100e-ből, ami persze futtasson minden mai játékot 20 csillió FPS-sel. És ha az ember megpróbál jobb minőséget javasolni, le van oltva, hogy "nincs többszáz ezrem ilyesmikre kidobálni" (ezt túlzó összegekkel). De hol a kompromisszumkészség? Miért várják el sokan, hogy az (ismétlem, irreálisan) olcsó termék egyben nyújtson csodálatos teljesítményt/minőséget is?


Én sem keresem szét magam, távolról sem. Mégis próbálok okosan gazdálkodni abból, amim van. Nem veszem meg a legdrágábbat sem, "csak mer' Razer". De meguntam, hogy legalja kategóriájú dolgokra dobjak ki pénzt az ablakon, mikor úgyis vehetek újat 6-12 hónapon belül. Így inkább kispórolom az ár/érték arányban is megfelelőre a pénzt. És manapság próbálom ezt mindenhol érvényesíteni, mindennek utánajárok alaposan, mielőtt bármit is veszek, mert nem akarom átverve érezni magam.


Lehetséges, hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen? Pedig mégsem az a leggyakoribb, hogy valakinek kitart a 700 Ft-os egere évekig (ha mégis, elnézést kérek, és kívánom, váljék egészségére a szerencsés használónak).


"Olcsó húsnak híg a leve."


Ti hogy látjátok ezt? Ártatlan véleményeket keresek, nem veszekedést.


(Ui.: Nem vagyok sznob/fanboy/stb., nem nézem le, ha valakinek nem futja valamire (nekem sem futja, de ha kell, inkább spórolok hosszabb ideig). Csupán látok benne logikát, hogy 5-10 ezret költsek arra, "amit már ezresért is kapni, minek drágább". És érdekelne az álláspontotok.)



2016. jún. 26. 05:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Előre szólok, hogy nem olvastam el a kommenteket.

Kérdező, a kérdésben ott a válasz is. Három lehetőség van: azért, mert tényleg annyira szegények.

Vagy azért, mert nagyon a fogukhoz verik a garast.

Vagy valaki nagyon nagyot hazudott nekik.

Én igyekeztem ilyen téren az arany középutat választani.

De pl. nekem egy asus vs197de monitorom, ami 2014-ben 25 ezerbe került, többet nem nagyon várok egy monitortól, amit ez tud. Viszont a gépemet szép lassan építettem fel (mire lett pénzem, fejlesztettem). Az ex-gépházam egy 7000 forintos izé volt, ratyi tápegységgel. (npower) Na, a táp pl. elég lesz egy P4-es géphez ha rászorulok, de a gépház felejtős. Egy kicsit megbántam, de most jó hogy van, mert kéne a bekapcsológombja. xd

A billentyűzetről meg annyit, hogy jelenleg 3 idő bilentyűzet van otthon. Egyik egy öreg compaq d5d tartozéka volt (nagyon koszos, ki kell majd takarítani), ma is nagyon szépen működik. Egy ideig nem lehetett használni, mert anyám beleöntötte véletlen a kólát, de kiszáradt. (és ez nem lehetetlen, pl. én a logitechemre vizet öntöttem véletlen, működött de rosszul, egy ideje szárad, hátha jó lesz). 2 régi ps/2 billentyűzetet kaptam egy ismerősömtől, szerintem mindkettő átlépte az egy évtizedes kort, és működnek. (persze gondolom ezek nem filléres cuccok voltak anno, de akkor is).

Amúgy: gépet 50-100 ezerből nem lehetetlen építeni, s775 alapokra lehet ilyenkor építeni (tudom, régi meg elavult, de a c2d-k meg a c2q-k hétköznapi munka és játék mellett bőven felveszik a versenyt egy i3-al). Amúgy most mondod, hogy túl sokat várnak el az olcsó dolgoktól, de ennek van egy másik oldala is... Pl. anyám még 2006-ban vett magának egy autós GPS-t 40 ezerért, 2012-ben ellopták tőle, de amúgy egész jól működött, pár incidensen és az idegesítő hangján kívül nem volt vele semmi baj. Aztán megvette a másikat 2013 elején ugyanúgy kb. 40 ezerért, na azzal állandóan csak a baj van. Sokszor nem bírja rendesen fogni a jelet, az akkumulátor a töltőn is le tud merülni... Van valami abban, hogy az újabb dolgok minősége rosszabb... Vagy másik példa. Van egy kb. 10 éves (vagy idősebb) samsung kompakt gépem. Nem fényképezem vele sokat (de amikor fényképezem vele, egy nap legalább 80 kép elsül. Nyaraláson több) Minden rendben vele, közelre fényképezni, meg az éjszakában sajnos nem lehet vele rendesen, de gyorsan exponál, nekem meg pont az kell. És van az újabb, kb. 5 éves samsung kompaktom, ami habár fejlettebb energiagazdálkodásban, meg jobb az optikája (valamiben jobb mint a régi), de sok funkció nincs benne, ami a régiben benne van, és nagyon lassan exponál. És mind a kettő fényképező ugyanannyiba került (20-40 ezer kb. Nem emlékszem. De ugyanannyiba került mindkettő kb.) És amúgyis. Billentyűzetből tényleg jó lehet az 1-2 ezer forintos is, de nekem pl. a logitech k120 nagyon bevált (csak ugye az most szárad, ezért egy vén dell ps2/-est használok, ez se rossz). Egér... A fő gépemnek az egere valami olcsó silver line, amit még ajándékba kaptam a pcx-től egy gépem mellé... Mondanom sem kell, azóta nem volt vele semmi probléma (tavaly augusztusban kaptam).

Fun fact: egyszer kaptam nagynénéméktől egy viszonylag jó egeret, aminek még az oldalán is volt gomb (tehát nyilván drágább volt, mint az én logitech egerem, vagy a silverline gyártmány). És behalt 1 hónap alatt. -.- Komolyan, nem viccelek. Úgyhogy szereztem valami olcsó egeret (szép kis piros volt XD), bírta kb. talán 1 évig, de megszolgálta a magáét. Amiből valóban nem szabad túl olcsót venni: androidos telefon, laptop, tápegység, hűtő, videokártya, amd alaplap (intelből simán, nekem egy olcsó asrock h81m hds simán bírja az i5 4460 procimat. amd am1-et is hagyjuk ki),gépház, túl jó vételnek látszó használt cuccok. Amire szerintem nem szabad 10 ezernél többet költeni: billentyűzet, egér, ODD (arra 3 ezret is sajnálok, nagyon rég nem használok se CD-t, se DVD-t, ezért nagy kín volt a Fujitsu Amilomra feltenni az XP-t). Illetve ha pl. az újonnan 120-140 ezer forintba került laptop valamije meghibásodik (pl. töltő, akksi, olyan dolog, ami még nem eredményezné a laptop tönkrementelét, csak cserélni kéne valamit, ami nem alaplap, nem cpu, vga), akkor érdemes elkezdeni gyűjteni. Miért? Nekem tavaly májusban tönkrement az asus k53s laptopom töltője, cserélni kellett (10 ezer forint), gari meg pont lejárt 1-2 hónapja (2 év). Megvettem a töltőt, októberben megdöglött a gép, rejtélyes okok miatt. (alaplap hiba) A Fujitsu Amilóm meg nemrég vettem a bolhán, 10 éves, vígan fut. (használták rendesen). Szóval jó a kérdés, de én megértem azokat is, akik nem akarnak a mostani minőségtelen dolgokra sokat kiadni.

2016. jún. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!