Akik hoszabb ideje használnak Mac gépet, mennyire vagytok megelégedve? Mire használjátok általában?
Munkában (írás, kiadványszerkesztés) 20 éve használok almás gépeket, de nem vagyok elájulva tőlük, soha nem is voltam. Valószínűleg immúnis vagyok a Mac-mágiára. Megőrülök a zárt rendszerektől- hiába csinálja jól, amit csinál, napi szinten futok bele olyan problémákba, amiket Macen sehogy sem lehet áthidalni, Windowson vagy Linuxon meg egy perc alatt megoldom. Retina kijelző? Az én kis ViewSonic-om megeszi reggelire bármelyiket. Az imádott billentyűzetük egy fostalicska a Corsair-em mellett, az egerekről meg ne is beszéljünk.
A 90-es években még messze a PC-k felett álltak a Mac-ek, de ez az előny mára hajszálnyira zsugorodott. Maradt a divat és a design, meg a hajmeresztő árak. Nem, nem savanyú a szőlő, két havi fizetésemből vehetnék egy MacBook Pro-t, de azt a pénzt inkább költeném egy bivaly PC-re és monitorra, csúcskategóriájú perifériákkal.
Nem akarok beszallni a mac/pc harcba, csak leirom mit tapasztalok.
Kulfoldon elek, itt 2 heti fizubol vettem egy 27' iMac-et valamikor 2010ben. Azota is hibatlanul mukodik es csak komoly fotoappos megterhelesnel lassul le egy picit, de ez alatt a 6 ev alatt, amig a Mac enni sem kert, a ceges PC-ket mar 1x lecsereltuk es a mostani gep mar kezd belassulni, nemcsak megterhelo audio/video progiknal, hanem sima Outlook megnyitasnal is.
En nem vagyok IT guru, sem programfejleszto, engem nem zavar, hogy zart a rendszer, amire nekem kell arra tokeletesen megfelel (video/zene editalas, gugliearth, konyveles, netezes, stb).
Én stúdiózok, zenéket szerkesztek, videókat vágok...stb.
Ilyen jellegű multimédiás munkára a Mac magasan a window-os PC-k felett állnak.
A legnagyobb stúdiótechnikát gyártó cégek pl: Apogee, Marian, Universal Audio...stb. nem is gyártan windows-ra drivereket. A Mac rendszerek az ÖSSZES szintetizátort, samplert, keverőpultot, effektezőt....bármit AZONNAL felismer (nem kellenek abszolút driverek), hozzákötöd a géphez és használod! Néma még most is rácsodálkozok, hogy az ezeréves szintiket is lazán felismerik a legújabb OS operációs rendszerek is.
Egy windows-os PC-n hatalmas nagy szopás van ezekkel, még akkor is, ha ESETLEG van driver az adott cucchoz! Egy brutálisan összerakott PC-vel, aminek 3-szor több a RAM-ja, jobb teljesítményű a processzorja és még mondjuk egy fullos hangkártya is van benne, tehát hardverileg 4-szer erősebb, mint mondjuk egy iMac, akkor is sokkal gyengébben teljesít zenei munkálatokban. Egy gyengéb hardver konfigurációs Mac-el még így is sokkal hatékonyabb stúdiómunkákat végezni, mint egy összerakott PC-vel. (Tudom mert van nekem mindkettő)
Kezdjük ott, hogy az OSX rendszerben alapból olyan gyári zeneszerkesztő szoftver van, ami több hangsávot kezel, mint hogy ha windowsra próbálnál felrakni xy nevű hangszerkesztő szoftvert.
A Mac gépek gyengébb hardverrel is sokszor stabilabban és gyorsabban mennek, mint egy fullos konfigos PC. Ugye a Mac lényege az egymással tökéletesen kompatibilis hardver-szoftver ökoszisztéma.
Összevásárolhatsz te méregdrágán a legjobb vga-kártyát, több magos procit, több száz wattos tápegységeket, több gigás ram-okat, vízhűtéses rendszert, más-más gyártóktól, lehet erőmű a géped (ami majd annyi áramot fogyaszt, hogy Paksot rákötheted), így sem biztos, hogy a rendszer 100%-os lesz. Még az ilyen gépeket is 3-4 év után lecserélik.
Nekem van egy erőmű PC-m, de amire nekem kellene egy gép, arra ez nem alkalmas. Ezért van Mac-em is. Az iMac-em konfigja gyengébb, mint a PC-mé, mégis akadozás nélkül tökéletesen kezel 5 analóg szintetizátort, 1 oszcilloszkópot, 3 külső audiointerfészt, egy függvénygenerátort és 2 samplert EGYSZERRE. A PC-m ezek közül EGY dolgot tud kezelni AKADOZVA, kevésbé stabilan. Holott a PC-met zenélésre építettem!
Nem a világító harapott alma logót kell megfizetni elsősorban az Apple cuccokban, és nem is a márkát. Hanem a stabil, optimalizást hatékony rendszert. Oké tény és való, hogy játékra nem alkalmas a Mac. De a Mac gépek elsősorban munkára lettek tervezve. Játékra pedig nem is PC kell szerintem hanem egy jó TV + játékkonzol. Sokkal élvezetesebb szerintem konzolon játszani, mint egy PC felett görnyedni és kattintgatni az egérrel.
"Én megnyomom az Xbox One kontrolleremen a gombot, ez elindítja a PC-men a Steam Big Picture módját, bekapcsolja a tévémet, és átvált külső AV-re. Tíz másodperc múlva a kanapén heverészve, kontrollerrel a kezemben tolom a PC-s játékokat, 4K-ban, olyan minőségben, ami az Xbox One X-et is körberöhögi. Ennél jobb konzol jelenleg nem létezik. Isten hozott a XXI. században!"
Én ezt abszolút elhiszem barátom. Magam is írtam, hogy egy PC játékra alkalmasabb, mint egy Mac. Egy profi gamer PC, lehet jobb egy játékkonzolnál. Ez is tény!
De! Egy erőmű gamer PC ötször annyi áramot is fogyaszt, mint egy játékkonzol. A konzolon mindig jól futnak a játékok, míg egy PC-n előfordulhatnak más problémák is, ami végett akadozhat a játék (rendszerhibák, vírusok....stb.).
Én úgy vagyok vele, hogy netezésre, munkára iMac. Játékra Nintendo Wii U és PS4.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!