Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lan kábelnek lesz valami...

Lan kábelnek lesz valami hátránya ha szétvágom és újra összekötöm?

Figyelt kérdés
Csatija ment szét, és mivel elég körülményes egy új lan kábel cseréje mert a falnál úgy lett behúzva hogy itt-ott be lett vakolva utána ezért nem szeretném újra megtenni ha már lenne ilyen lehetőség is. Ha minden úgy köttök be színt színre és utána le is forrasztom a blankolt kábeleket és utána szigetelő szalaggal levédem akkor gyakorlatilag nem lesz semmi hátránya ennek?
2016. jún. 20. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
A csavarodást helyre kell állítani, különben a megbontott rész antennaként fog viselkedni.
2016. jún. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hogy értve hogy antennaként?
2016. jún. 20. 09:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha megy mellette egy másik kábel pl.: egy elektromos hálózati, akkor az általa keltett elektromágneses hullámok elektromosságot fognak gerjeszteni a javított kábelben. Az eredeti jel akár el is veszhet. Nem véletlenül vannak megcsavarva a hálózati kábelek.
2016. jún. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor erre is ügyelni fogok.
2016. jún. 20. 09:46
 5/6 anonim ***** válasza:
09:26 A csatlakozónál sincs csavarodva, mégsem vesznek el a jelek. Szerintem ennyit kibír. Én annak idején egy 20 méteres crosslink kábelt alakítottam patch kábellé a fenti módszerrel (kivéve, hogy le sem forrasztottam a kábeleket, csak összetekertem, és persze megváltoztattam a párosítást, hogy megszűnjön a crosslink), és semmi gond nem volt, tökéletesen hozta a 100 Mbitet.
2016. jún. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lajos54 ***** válasza:
Ha a dugó ment tönkre, sokkal korrektebb megoldás lenne azt cserélni. Gondolom, 5-10 centi "tartalék" csak van a kábel hosszából. Egy ilyen dugó 30-40 forint. Igaz, speciális fogó kell a rárakáshoz (úgynevezett krimpelő fogó, ami egy ezres körül kapható), vagy talán sikerülne addig egyet kölcsönkérni.
2016. jún. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!