Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » PC összekötése Laptoppal...

PC összekötése Laptoppal -crosslink kábel? . Hogyan?

Figyelt kérdés

Üdv.. lenne kérdésem, hátha tud valaki segíteni..


Nos, PC-t akarok összekötni Laptoppal, ha jól tudom ehhez UTP crosslink kábel kell.. adatot kellene lementenem a Laptolról mivel van rajt egy szép kis vírus..

Annyira lenne szükségem, hogy a PC lássa a Laptop HDD-jét és tudjak is róla másolni.

Milyen beállítások szükségesek ehhez, hogy lássa a PC a Laptopot, és másolni is tudjak róla?

Sikerülhet-e akkor a dolog, ha a Laptopot annyira felemésztette a vírus, hogy be sem kapcsol.

Az UTP crosslink kábelt hova kell pontosan bedugni? Van-e kifejezettem helye neki.


Köszi, ha valaki tud segíteni


2010. ápr. 13. 08:33
 1/6 anonim ***** válasza:

- Ha vírusos, akkor ezzel megfertőzöd a másik gépet.

- Hogy létrejöjjön a kapcsolat, mindkét gépen futtatni kell a hálózat létrehozása varázslót (feltéve ha microsoft rendszered van mindkét gépen). Ebből a kérdésből ered az, hogyha az operációs rendszer már nem áll fel, akkor nem érsz el semmilyen adatot.

- A crosslink a hálókártyába csatlakozik, addig muszáj vagy kihúzni ami oda van dugva.


A legjobb megoldás ilyenkor, hogy keresel valakit, akinek van külső USB 2,5" méretű wincsije. A laptopodból kikapod a tiéd, és berakod az övé helyére. Így nem gond a másolás.

2010. ápr. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a lapi már be se kapcsol akkor abba már fölösleges kábelt tuszkolni.

Ilyenkor egy Linuxos lemezzel lehet róla legegyszerűbben leszedni a dolgokat.

Szerintem.

2010. ápr. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez eddig oké dolog, de valahogy az op-t is fel kéne telepítenem a laptopra.. (CD/DVD iró-olvasó behalt..)


Elvileg a gép bekapcsol még. Megprobálom valahogy a hálózatot felépíteni a laptopon is..


A vírust itt az szg-n már alapból kifogja nekem lőni elviekben

2010. ápr. 13. 08:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Az UTP kábelt nem tudod, csak a hálózati csatolóba dugni mindkét oldalon. Ha újabb a gép és a laptop is, akkor jó eséllyel mindegy a kábel, mert a csatolók tudják fordítani a kábelt.

Viszont az op.rendszer mindenképpen kell a laptopon, mert anélkül nincs ami vezérelje a megosztást. Ha kiszeded (fizikailag) a HDD-t a laptopból, akkor egy arra alkalmas csatolóval rá tudod kötni USB-re, és akkor tudod kezelni a laptop nélkül. De valóban akár ezzel, akár megosztással könnyen megfertőzheted az asztali gépedet is.

2010. ápr. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nemakarok új kérdést nyitni, még annyi lenne, hogy mind a laptopból mind a pc-ből, hogy tudom biztonságosan, kiszedni kicserélni a hdd-t?
2010. ápr. 13. 09:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem nagyon értesz hozzá, akkor azt mondom inkább, hogy biztonságosan te sehogy, inkább bízd olyanra aki ért is hozzá. Egy felkészült hozzáértőnek lesz is olyan eszköze, amivel pl USB-n egy másik gépre tudja kötni a vinyódat.
2010. ápr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!