Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan fogjak neki otthon...

Hogyan fogjak neki otthon zenei stúdiózásnak?

Figyelt kérdés

Egy Boss-Me 50 multieffektem, egy 70e ft-os epiphone gitárom van. Szeretnék az otthon eddig guitar pro-s számaimból ténylegesen számokat készíteni.

Rock stílusban kell gondolkozni. A gitáron kívül a többi hangszert emulálni szeretném.

Laptopom van, 1,8-as dualcore procival és alaplapra integrált hangkártyával. Amiket eddig beszereztem: magix 15, nuendo 4.3 és ez drummer, továbbá a guitar rig 4-re is gondoltam, ez egyelőre terv.

Mit ajánlotok, hogy minél egyszerűbben és szebben tudjak számokat felvenni?


2010. ápr. 12. 13:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Laptopos beépitett hangkártyával nem tudom, hogy meg lehet-e oldani.

Szerszel egy 2 jack végű kábelt, az egyik vége a gitárerősitőd fülhallgató dugójába mennyen, a másik pedig a számítógéped line-in -jébe (ilyen laptopoknál elég ritka...).

Innen akármilyen programmal fel tudod venni amit játszol szerintem boldogulni fogsz, de nem fog hallattszani az erősitőben, csak akkor fogod hallani, mikor visszajátszod. Ezért beszerezhetsz egy jack elosztót, és az erősitőre rákötsz egy hangfalat is, ez lesz a monitorod, vagy pedig kicsit átszereled az erősítőd, hogy szóljon miközben bele van dugva egy mikrofon... persze csak ha értesz hozzá, ezt nem tudom elmondani, hogy hogyan csináld mert én nem értek hozzá, de állítólag nem nagy valami...

2010. ápr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ennyire azért nem vagyok amatőr. Már többször rögzítettem a gitártémáimat audacityvel, line in-re kötve a dolgokat, közben elosztva úgy a pedálból jövő jelet, hogy halljam is amit játszom. Tehát ne magával a felvétellel van gondom. Dobot, basszus meg egyébb kiegészítő sávokat szeretnék a lehető legjobb minőségben írni hozzá. A Guitar Rig-re pedig a benne található effektre gondoltam. Mégegyszer tehát nem a rögzítési furfangok, hanem a felvett sávokkal való munka, az ahoz ajánlott módszerek érdekelnének. Azért köszönöm a segítőkészséged!
2010. ápr. 14. 19:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!