Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Rendszerindító CD készítés,...

Rendszerindító CD készítés, mit rontottam el?

Figyelt kérdés
Csinálni akartam egy rendszerindító CD-t. Letöltöttem egy linuxot ráírtam egy CD-re Nero StartSmart-tal többrétegű cd-t bepipáltam, előtte még rendszerindító CD-re állítottam hogy úgy írja. Aztán BIOSban a boot sorrendet CD-re állítottam és nem tölti be a CD-t... valami DOS-t elkezd tölteni és kész. Mit csináltam rosszul? Az .iso-t kikell csomagolni és úgy kell a CD-re írni?
2010. ápr. 11. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát igen... az ISO-t nem árt kicsomagolni írás előtt, de még akkor sem bootolna, az ISO-t CD vagy DVD képként kell vissza írni és akkor tudsz majd a lemezről rendszert indítani

Tehát az írónál a CD DVD kép kiírását kell választanod.

Utána betallózod az ISO file-t és írhatod is.

2010. ápr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Tudsz ajánlani egy programot?
2010. ápr. 11. 10:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Jobb kill, Open with, Nero Burning Rom, vagy Nero Express

vagy a nero start smartban kiválasztod, hogy cd kép kiirása vagy hasonló.

2010. ápr. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fogarassy Áron válasza:
PoweISO ott betöltöd az ISO-t és azt mondod neki hogy írás. ott kilehet jelölni hogy CD/DVDkép-ként irja.
2010. aug. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!