Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy gépen egyszer...

Hogyan lehet egy gépen egyszerre két oprendszer?

Figyelt kérdés

2016. máj. 29. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
több partícióval és egy rendszerbetöltővel ami ismeri mind2 rendszert(pl. grub)
2016. máj. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elég ha windowsból telepíted fel az op rendszert... ott formázni sem tudsz, így rajtamarad a régi is, és indításkor választhatsz 2 közül.
2016. máj. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2: És egy vagy két kezed kell ahhoz, hogy megszámold hány olyan rendszer van amit lehet windowsból telepíteni?
2016. máj. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

van egy pár, pl ubuntu és az újabb windowsok, amiknek a telepítőjét el lehet indítani windows alól, de ezek általában csak a telepítés elindításához szükséges beállításokat végzik el. valójában csak akkor indul a telepítő, miután újraindítod a gépet.

mindenképpen kell a két partició a lemezen vagy két külön lemez, mert összekeverednek.

ha csak windowsod van, akkor használhatod annak a rendszerbetöltőjét, ha más is van, akkor grub. a linux disztrók telepítőiben általában benne van a grub, csak meg kell neki mondani, hogy hová tegye.

ha külön lemezekre telepítesz, akkor van egy fapados módszer, miszerint kicseréled a lemezeket vagy a biosban adod meg, melyik lemezről induljon. szomszédom pl úgy csinálta, hogy mobilrack-ben volt az egyik lemez és ha bedugta, akkor arról indult a rendszer, nélküle meg a belső vinyóról.


virtuális gépet is készíthetsz pl oracle virtualbox-al, ha csak ideiglenesen kell a második rendszer. nem lesz túl gyors és a külső eszközök elérése is problémásabb, de sok esetben elég lehet. én a C fordítója miatt dobtam fel egy ubuntut még egyetemen. lehet, hogy ágyúval verébre, de még mindig sok előnye marad a windowsos fordítókkal szemben.

2016. jún. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Zsklon válasza:

Én úgy szoktam csinálni:

1, Live linux alól megcsinálom a partíciókat.

2, Föltelepítem a Windowst

3, Föltelepítem a Linuxot


Magyarázat:

Windows alól nem tudom lehet-e egyáltalán olyan partíciókat létrehozni, amilyeneket akarok.

Ha a windowst telepítem utoljára, akkor az elrontja a rendszerbetöltőt (grub). Meg lehet javítani persze, de az plusz macera.

2016. jún. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!