Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen router-t vegyek? Ami...

Milyen router-t vegyek? Ami árban is jo és nem gagyi, és hol?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 9. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Tanuljatok már meg kérdezni kérlek...

Mire kell? 1 gép? 8 gép? 24 gép? Kell e Wifi, dsl modem, ftp, samba, voip, torrent, usb, printszerver, vpn, qos...


Te fogsz szart venni nem én. Nekem megvan a routerem.


Nah de hogy ne infó nélkül menj el a drágább (de nagyon jó) Linksys WRT54G sorozatát nézd meg. Van belőle jópár fajta elég nagy különbségekkel. A linksys belsejét pár éve a cisco gyártja. Elég szépen moddolhatók ha később kedved lesz hozzá.

2010. ápr. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak azt szeretnéd,hogy több gépen is legyen vezeték nélküli net akkor akár a legolcsóbb routert is megveheted,az is bőven sokat tud egy lakásban. Vehetsz drágábbat is az talán jobb lesz de nem mindig igaz ez sem.Ami viszont mindegyiknél meg szokott lenni : a borzalmas menü,a kacifántos beállítások,néha idegbaj és egy nagy rakás gond főleg az elején. De amikor már végre megy ,na akkor már faca.
2010. ápr. 10. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
TP Link..
2010. ápr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hát igazábol azért nem tudok rendesen kérdezni, mert talán nem értek hozzá... nem azért van ez az oldal hogy vmi felöl felvilágositást lehessen kérni olyannak aki nem ért hozzá!?

szoval olyat szeretnék hogy két gép között ossza meg a netet... de az egyik laptop szal azt vezeték nélkül szeretném megosztani... csak ehhez is kell még vmi plusz, nem?... a laptoba is meg a routerbe is?

2010. ápr. 10. 21:23
 5/6 anonim ***** válasza:

"olyat szeretnék hogy két gép között ossza meg a netet... de az egyik laptop szal azt vezeték nélkül szeretném megosztani"


Ehhez kellett annyira nagy informatikai tudás? És igen így értettem a normális kérdezést. Azért remélem érzed hogy mennyivel több információt adtál meg. Legközelebb kezdhetnéd ezzel is oks?


Nah de a lényeg:

Gyakorlatilag bármilyen wireless routert vehetsz. Elég egy olcsó is.

Ha nem nagyon régi a laptop akkor van benne wifi modul.

De ezt neked kell megnézned. Ha nincs az már bajos. PCMCIA vagy ExpressCard foglalat szokott lenni a notin, de a belevaló bővítők drágák.

A szgépbe pedig gondolom van hálókártyád. Egy utp kábel kell talán pluszba és kész. A wifit WPA2-vel védjed.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2010. ápr. 12. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

kösz... mostmár legalább van egy kis ismeretem ha bemegyek a boltba és nem néznek hülyének :P

kösz mindekinek !!!!

2010. ápr. 12. 20:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!