Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopvásárláskor mire kell...

Laptopvásárláskor mire kell figyelni, hogy jól válasszunk?

Figyelt kérdés
Milyen legyen a processzor, memória, stb.? (Lány vagyok :D )
2016. máj. 19. 07:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mit akarsz vele csinálni?

Mennyi pénzed van rá?

2016. máj. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Film, net, tanulás.


Még gyűjtöm a pénzem, tényleg csak a legjobban akarok választani, de nem igazán értek hozzá.

2016. máj. 19. 07:47
 3/11 anonim ***** válasza:
Azért összeget írhatnál... 50 ezertől egészen 2 millióig vannak laptopok...
2016. máj. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]


De amúgy ez jó lehet.

2016. máj. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

100

Ez kicsit sok, de arra vagyok kíváncsi, hogy ez miért lenne jó, miért ajánlod, mik alapján gondolod, hogy megfelelő lenne.

2016. máj. 19. 08:29
 6/11 anonim ***** válasza:
Erős processzor, 4GB RAM, FullHD kijelző, viszonylag erős videókártya.
2016. máj. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 zombozo ***** válasza:

Szia!


Léteznek laptopból a kisebb méretűek 14" és a normál legelterjedtebb 15,6" kijelzőjüek.

A 14" laptopok: érdemes szétnézni a használt üzleti gépek terén is (DELL latitude, HP EliteBook), mivel 0,5-1 év garanciával árulják, fém prémium gépet kapsz erős processzorral:

Mondjuk egy ilyet: [link]

meg ilyet:

[link]

Az oldalt nem kell készpénznek venned, máshol is árulnak használt laptopokat. Ezek a laptopok 3-5 évvel korábban 300 ezer Ft felett árulták, kizárólag üzleti felhasználással, a kockázat meg van, mint minden használt terméknél.


Az új gépek 2016-ban 2-3 év és kuka, mert fogyasztói társadalomban élünk, többnyire műanyag burkolatúak.

Intel Celeron processzort el lehet nyugodtan felejteni, a legolcsóbb laptopokat ezzel adják el, sokkal gyengébb a teljesítménye, mint a gyorsabb i3-soké. Ezt úgy képzeld el, hogy lehet futni egy olcsó cipőben is, de ha veszel márkásat, akkor kényelmesebben, és dinamikusabban mozgol. (pl intel celeron n2840, intel celeron n3150). Egy i3 (i3 4005u, i3 5005u) processzor, vagy erős pentium cpu, 4 gb ram, 500 gb hdd, integrált intel videókártyájú gép számodra szerintem bőven elég lenne. Írtad, hogy max 100 ezer Ft a keret, a következőket ajánlom:

[link]

[link]

www.laptop-notebook-netbook.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-aspire-es1-531-p1sp-fekete-mar-2-ev-garanciaval-nxmz8eu004/4874/

[link]

[link]

[link]

A Dell +30 ezer Ft, őt simán tudom ajánlani, hasonló van nekem is, Windows 7 kompatibilis, a többi laptop Windows 8.1 és Windows 10-es.

Játékra NEM, minden másra ajánlottak.

2016. máj. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Külföldi használt gépek garanciával, ez pl. DELL. Nagyon megéri.

[link]

2016. máj. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mykola válasza:
Én gépelek sokat és a billentyűzet nagyon fontos. Régi laptopom elromlott és újat vettem ami nem matt kijelzős. Ezt is megbántam. Matt kijelző is elég jó dolog. Az előző laptopomban billentyűzet világítás is volt és iszonyatosan nehéz hozzá szokni hogy nem látom pontosan melyik gomb melyik sötétben.
2016. máj. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 zombozo ***** válasza:
#9-nek, lehet kapni matt fóliát 15,6" kijelzőre.
2016. máj. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!