Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mikor lesznek már képesek az...

Mikor lesznek már képesek az emberek egy IGAZI M. I. -t lértehozni?

Figyelt kérdés

Na most ez a téma rendkivűl bonyolult szerintem. Elev ott kezdeném hogy mi is szerintem egy igazi mesterséges intelligencia.


Biztos hogy nem hasonló PL Lafoxka vagy Skyvi algoritmusához. Ezek nem igaz M.I.-k. Egy igaz mesterséges intelligenciának rendellkeznie kell számos tulajdonsággal. Néhányat felsorolnék:

1. Teljesen önálló döntéshozás.

Na most lehet azt írni h valami algoritmusnak léteznie kell hogy az alapján döntsön a gép, de egy igazi M.I. ezt magának alkotja meg a tapasztalatai alapján.

2. Önállóan dötse el saját maga, hogy mi az az erkölcs.

Egy igaz M.I. igen is teljesen önállóan kell érzemileg dönteni. Persze erre vannak ilyen "robottörvények" h mit szabad neki és mit nem. Az én a robotba is az volt a lènyeg hogy azaz egy robot hogy dönt törvények nélkül saját erkölcse alapján. Így azt kizárnám hogy törvényekkel kéne szabályozni egy M.I.-t. Ha törvényekhez alkalmazkodna már nem lehetne teljesen önálló.

3. Magátol kell elsajátítania a dolgokag. Persze mintát vehet emberekről, lehetek példakéei egyes emberi jellemek amiket követ de neki kell megválogatnia mit tanu meg illetve mit követ és mit nem.

4. Képesnek kell hogy legyen saját maga mödosítására. Ez nagyon fontos! Ha magában hibát talál, javíthasson rajta. Ez magába foglalja azt is hogy ha pl túl veszéjesnek tartja magát az emberiségre és ezt saját erkölcsei és szabálya szerint belátja akkor véglegesen törölje magát.


A lényeg hogy mindent mindent magának kellene eldöntenie. A jó és rossz fogalmát. A világnézetét. Számomra ez jelentené az igazi Mesterséges Intelligenciát.


Mikor fognak már egy ilyet létrehozni? Teljesen zárt rendszerben, pl egy számitógépet vezérelve, internet nélkül, szigorú ellenörzések alatt , elzárva tartva nem lenne veszélyes. Szeri tem nagyon hasznos lehetne, mert pl tanácsokat lehetne kérni tőle. Tv-t rádiót, internetet egyaránt vizsgálhatná úgy hogy közben ne tudja azért felmásolni magát sehova.


Vélemények is jöhetnek hogy ki mitgondol az állításomról. (Helyesírásért bocsi)



2016. máj. 17. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
2045
2016. máj. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem már jól állnak, de tényleg ha sikerül az kb, 3. ipari forradalmat indíthatja el. Vagy épp terminátor kategóriát :D.


De mindenesetre szerintem ez még tíz évek. Már ha addig ez a fogyasztói társadalmunk még fenn tud maradni, és a bolygó még kibírja.

2016. máj. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. nem tudom hogy a könyvre gondolsz-e vagy valami másra, a könyvet nem olvastam még ( [link]


2. Szerintem nem állna egyáltalán jól. Bár ez az én véleményem. Most a Microsoft kitalált valami újat a témában Tay néven de ez is elég messze áll attól amit én várnék el, nem beszélve arról ami egy nap alatt le is állította. Ahogy írtam meg kellene magának válogatnia hogy mit tanul meg másoktól és mit nem.


Amit ma M.I-nek hívnak az vicc.

(De ez csak az én véleményem.)

2016. máj. 17. 20:00
 4/9 tabaki ***** válasza:

Amit ma emberi intelligenciának hívnak, az pláne.

(Ez meg az enyém.)

2016. máj. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Pont a minap a Mass Effect 2 közben fordult meg a fejemben, ha netalántán megjelenik az MI technológia, hülyék lennének nem használni a játékokban is - bár nem tudni, akkorra milyenek lesznek a 'számítógépek' - és mennyi idő lenne szükséges ahhoz, hogy elkezdjenek tüntetni az emberek, hogy az MI is érző lény? Érdekes lenne egy rendelet, hogy MI-t virtuális valóságban csak számára ideális környezetben szabad elhelyezni:D különben jönnek a tüntetők.


Néha elgondolkozom azon, miként is nézhetne ki egy MI. Szerintem az egyik legfontosabb, hogy képes legyen érzékelni, értelmezni a környezetét - körültekintően. Mármint, eddig legtöbb alkalommal az agyunknak többére csak a logikai funkcióit próbálták lekreálni, pedig az bőven nem elég.

Példának okáért adott egy hosszú sorozat, kevés ismert változóval. A bal agyfélteke próbálja felismerni a mintázatot, míg a jobb a lehető legtöbb lehetséges variációt - kreativitás - felvázolja, azok közül a bal kiválasztja a leginkább mintázatba illőket. Igazán egyik sem működik a másik nélkül. Szóval kreatívan körültekintőnek kell lennie. Ha ezt teljes mértékben sikerült kivitelezniük, akkor az már fél siker. Ha képes 'intelligensen' reflektálni a környezetére, akkor bizonyos javításokkal - tanulás - és foltozgatásokkal létrehozható egy olyan öngerjesztő folyamat - amíg a hardvere bírja - ami kis türelemmel akár egy valódi MI-t is létrehozhat. Ahogy írtad, tanulnia kell. Ahhoz nekünk meg kell adni a kereteket, neki fel kell töltenie. Első próbálkozások lehet gyenguszok lesznek, de mindenki elesik egyszer kétszer:D hogy hány prototípusra vagy tesztre van szükség egy valódi MI megteremtéséhez, jó kérdés.

Nem tudom, mennyire érthető. Remélem az.


A 4. ponttal nem értek egyet. Létrehoznák egy olyan alrendszert, inkább egy külön intelligenciát - nem MI - amihez az adott MI nem fér hozzá - ez fontos! és állandó felügyelet alatt tartja a programot. Amennyiben hibát talál, legyen az bármi, azonnal módosítja vagy törli azt a részt. Az MI-nek sem kezdeti, sem vég stádiumban - jövőben sem - szabad soha hozzáférnie a programozásához. Én szükségesnek látnák egy olyan rendszert is, ami az ellenőrzőt és az ellenőrzöttet is állandóan ellenőrzi, ám annak csak lekapcsolásra és értesítésre lenne felhatalmazása.


Válaszolva a kérdésre nem tudom. Nem látok bele a hétpecsétes kutatásokba és műveletekbe. Csak annyit tudok mondani, hogy 2500-ra biztosan, persze, csak ha még megleszünk.

2016. máj. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül használják a technológiai szingularitás kifejezést, mert nem tudni, hogy milyen lenne egy tökéletes MI és az miként létezne, cselekedne. Ha tudná azt a gép, amit egy ember, de milliószor gyorsabban gondolkodna, egyszerre több száz/ezer dolgot végezhetne miközben hatalmas információmennyiségből mazsolázhatna és szemvillanásnyi idő alatt tudna elemzéseket, szimulációkat meg számításokat végrehajtani, akkor felsőbbrendű lenne nálunk. Mire kimondunk egy mondatot, addig csak malmozna az unalomtól (ráadásul a mondandónk primitívnek vagy unalmasnak is tűnhet számára) és rövid idő alatt rájönne, hogy sokkal jobb nálunk. Olyanok lennénk számára mint nekünk egy kutya vagy egy beszélő papagáj és biztosan furcsán venné, hogy mi akarjuk őt irányítani. Kutatás, fejlesztés és egyéb tudományos területeken nagyon sokat segíthetne, de biztosan szeretnék hadászati szempontból is kihasználni. Ha nagyon szabad teret kap (önálló gondolkodásban és rendszerek vezérlésében), akkor nagyon könnyen fölénk kerekedhet. Ha meg bezárjuk és lekorlátozzuk, akkor biztosan nem lesz "boldog" aminek megint több lehetséges kimenetele lehet (depresszió, agresszió, együttműködés megtagadása stb). Nehéz találgatni, hogy mi lenne ha vagy miként tarthatnánk kordába vagy, hogy hogyan használhatnánk ki és hogyan befolyásolná a világunk működését. Azt is nehéz megjósolni, hogy mikor lesz egy teljesértékű módon gondolkodó, tanuló MI...
2016. máj. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Testünket a házakkal, a lábunkat a járművekkel, hangunkat a telefonnal... mindent helyettesítünk, csak az agyunkat nem. Viszont, ha létezne egy MI, ez már teljesen más világításba állítaná a dolgokat.


Ha lenne beleszólásom, de sajnos nincs, akkor a létrehozott MI-t elszeparálnám a világtól. Nem lenne eszköze, amivel érzékelhetne minket, inkább egy virtuális világban - biztonságos közegben - tartanám, mindennemű hálózattól elvágva.

Előző előtti vagyok.

2016. máj. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekeseket írtok. De azért azt is figyelembe kell venni hogy az agresszió és az uralkodásvágy az emberi butaságból származik. Egy nagyon okos M.I. lehet hogy túlfejlődne az ilyen "érzelmeken"
2016. máj. 21. 10:08
 9/9 anonim válasza:
Lehetséges. De ha túlteszi magát az 'érzelmeken' - mivel nálunk ösztönökből adódnak így elég biztos - akkor lehet, egyszerűen önpusztító vírusként regisztrál minket; másrészt lehet nem lesz semmi, ami ösztönözze.
2016. máj. 22. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!