Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megéri összerakni gépen, nem...

Megéri összerakni gépen, nem megvenni egy összerakottat?

Figyelt kérdés

Segítséget és tanácsot kérnék!

Mindenki azt mondja, hogy ne vegyen az ember előre összerakott gépet, értem miért, de mondja meg nekem valaki, hogy miért van az, ha kinézek egy előre összerakott gépet és megpróbálom ugyan azt összerakni egy másik erre szakosodott oldalon, sokkal többre jön ki.

Normális válaszokat várok, nem kioktatást, és ha van valaki aki ideírna nekem egy jó összeállítást 130.000 ft körül, azt külön megköszönném!


2016. ápr. 27. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Az előre összerakott gépek sokszor aránytalanok. Pl. belerakják a legdrágább procit meg keresnek valami olcsó vga amin van 4GB vram parasztvakításnak és eladják gamer pc-ként.

Vagy épp tök jó az egész gép, arányos is csak épp a táp vacak minőségű ami veszélyeztetheti az egész gép működését.

De egyébként biztos vannak olyan helyek ahol arányos gépek vannak normális táppal előre összerakva, de tény, hogy jobban megéri alkatrészenként összeválogatni a gépet.

2016. ápr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Álatlában az előre összerakott gépekben MINDIG a tápon spórolnak nem minden az hogy 600Wattos.

azért nem ajálnják az előre öszerakott gépet. meg ha már PC (személyi számitógép) akkor legyen a személyedre szabott de ez csak az én véleményem.

2016. ápr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ennek több oka is lehet.Általában azért nem ajánlják az előre összerakott gépet mert nem azt adja a bolt amire neked pontosan szükséged van hanem amit olcsón be tudnak szerezni vagy már ezer éve a raktárban porosodik(ez is az egyik oka hogy olcsóbb ott az adott termék).A másik hogy sok összerakott gépben csak a proci és a ram teljesítményét nézik és olyan cuccokból meg olcsót raknak mint a vga,hdd,alaplap,gépház,hdd és legfőképpen a táp.Ez szép dolog ha az ember egy netezős gépet akar (bár ha már netezős gép ak ssd) de amikor játékra akar valaki gépet csodálkozik hogy miért minden low-med-en megy pedig 250.000 volt a gép..Ja hogy overclockolt i7 mellé gt730 ment.. ja jó..ezen kívül kis esetekben vannak érdekes garancia feltételeik pl ne nyisd fel a gépházat vagy úszik a garancia ha kell valami hozd be majd mi megcsináljuk jópízér(megjegyzem ilyennel még nem találkoztam csak egy példát hoztam) míg ezzel szemben ha valahol összerakatod a gépet akkor utána úgy nyúlsz bele ahogy akarsz mert alkatrészenként adják a garanciát
2016. ápr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3

ja és arról nem beszélve hogy az árfolyamok napi szinten változnak és egy ma összerakott konfig lehet hogy a jövő hónapban már nem érné meg az árát.. viszont ők összeállítanak egy gépet és fél évig is ott van a kínálatukban.. persze biztos van kivétel de miért foglalkozzunk ilyennel ha magunknak is összeválogathatjuk ami kell?

2016. ápr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozászolásokat!

Esetleg tudna valaki ideírni egy konfigurációt 120-130 EFT körül, ami elég "tűrhető"?

2016. ápr. 27. 16:47
 6/7 anonim ***** válasza:
mire kellene? mik az elvárások?
2016. ápr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Általános felhasználás, kisebb videók szerkesztése, tartós legyen.
2016. ápr. 28. 08:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!