Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha egy zenét flac-ből kikonver...

Ha egy zenét flac-ből kikonvertálok wav-ba majd a telefonomra aac-ként rakom rá menyit romlik a minősége?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a aac veszteséges tömörítés, de az iphoneom-ra, csak ezt tudom rakni, és hát ez valamivel jobban kezeli a magasabb frekvenciákat mint az mp3. Tisztában vagyok hogy wav-ot is tudok rakni a telefonra, de ahhoz nem tudok album borított rakni, (nem is értem miért) illetve sokkal több helyet is foglal a készüléken. Azzal is tisztában vagyok hogy külső alkalmazással akár, flac-ket is tudok lejátszani de nem szeretnek külső alkalmazással zenét hallgatni, mivel a gyári az ami igazán bejön.


Szóval még egyszer. Menyit romlik a minőség, 2 konvertálás után? Esetleg hogy csak egyszer kelljen konvertálni, tudtok ajánlani egy általatok kedvelt programot ami flac-ből konvertál aac-ba?



2016. ápr. 21. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Freemake Free Audio Converter, a linkelést sajnos nem engedte az oldal

Figyelmesen telepítsed, hogy az adware ne települjön

2016. ápr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. ápr. 21. 19:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Semennyit sem romlik a minőség, ha flac-ből konvertálsz wav-ba, vagy fordítva.

Tehát tulajdonképpen csak 1 konvertálás lesz, amikor aac-re alakítod.

2016. ápr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az aac nem is olyan rossz. Még régebben olvastam>>> [link]
2016. ápr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kipróbálnám egyből flac to aac-t, hogy ugyanolyan jó-e, mint a flac to wav to aac...

Bár flac kiírásnál wav-ba kell alakítani pl az EAC rippeknél is, gondolom van oka. Egy tesztelést megér azért, ha megcsinálod, mást is érdekelhet...

2016. ápr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a konvertáláshoz a Poikosoft szoftverét, az EZ CD Audio Converter-t javasolnám. Talán ez ma a legjobb hangkonvertáló program, ezzel flac-ből egyből tudsz aac-be konvertálni.
2016. ápr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Második, arra gondoltam hogy minden egyes konvertálásnál "zaj" adódik az audio fájlhoz, ezt szeretném kiküszöbölni, a konvertálások számának csökkentésével.
2016. ápr. 21. 22:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Nos éppen ezért javasoltam az EZ CD Audio Converter-t: [link]
2016. ápr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nplayer tud flac-ot lejátszani igy nem kéne konvertálhatnod
2016. ápr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!