Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szeretnék megosztani egy...

Snl.Drako kérdése:

Szeretnék megosztani egy mappát LAN-hálózaton, de folyton hibaüzenetet ír ki, hogy "Hiba történt a (z) xy megosztása közben". Mi lehet a hiba, és mit lehet ellene tenni? (rendszergazdai fiók, jelszóval, mindennel)

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Kevés az adat, amit megadtál és túl általános a hibaüzenet szöveget. Egyelőre annyit tudok mondani, hogy attól, hogy rendszergazda vagy, még nem rendelkezhetsz mások mappájával korlátlanul. Ugyanis még ott vannak a tulajdonosi jogok is. Próbáld meg először a mappát saját tulajdonodba venni és utána megosztani.

Ha ez nem járható, akkor próbálj meg egy részletesebb leírást küldeni a hálózat felépítéséről, és a hibaüzenetrő, valamint a mappa tulajdonosáról.

Remélem kezdetnek ennyi elég lesz...

2010. ápr. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A tulajdonos én vagyok. Két Windows XP operációs rendszer van bekötve 2 udp kábellel, mindkettő MSHOME munkacsoportban van, és az egyiken jelentkeznek a következő problémák:


--"Hiba történt a(z) XYZ megosztása közben. A Kiszolgáló szolgáltatás nem indult el." XYZ tetszőleges helyű meghajtó vagy mappa, szinte már mindet megpróbáltam megosztani

-- Hálózati játéknál nem elérhető a gép, csak ha IP cím alapján csatlakozok hozzá.

Kézzel konfiguráltam be a hálózatot mindkét esetben ugyanúgy, fájlmegosztás engedélyezve, tűzfal kivételekhez hozzáadva a LANhálózat (így neveztem el a csatlakozást), vírusmentes gépek, amennyire a nod32 tudja, mindkettő az MSHOME munkacsoportban van, a gépek neve nem ugyanaz, IP címük 192.168.0.1 és 192.168.0.2 valamint a switch TPLINKSF1005D. Esetleg egyéb információt írjak még?

2010. ápr. 6. 17:58
 3/3 Zlai válasza:
erre én is kiváncsi lennék, egy fájlt nem tudok áthuzni masik gépre mert valami kiszolgalo szolgaltatás nem idult el, fax a fülükbe ezeknek a re.kes rendszer programozoknak, enyit nem képesek egyszerűen megoldani. Nem találom az USB met és 4 orája ezzel baxodok
2015. ápr. 17. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!