Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit csinálhatnák, hogy gyorsab...

Mit csinálhatnák, hogy gyorsabb legyen a netem?

Figyelt kérdés
Internet Explorerem van, tegnap este még Mozilla is volt, de kitöröltem, és azóta egyre lassúbb az explorerem. Lehet semmi köze a kettőnek egymáshoz, de tudnátok valami ötletet adni, hogy mit csináljak, hogy helyrerázódjon? Most kb. 2 perc mire betölt, főleg indításkor, és folyton befagy..
2010. ápr. 5. 14:40
 1/4 anonim válasza:
Tele van a géped, sok program fut vagy torrent lassítja (ha torrentezel). Am meg lehet, hogy csak alapból volt ilyen lassú és nem a géped tehet róla. Ha meg nem múlik el, akkor beszélj az internetesekkel, lehet, hogy vmi más probléma van.
2010. ápr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondol a háttérben fut egy csomó alkalmazás, ha nem értesz hozzá kérj meg egy hozzáértőt hogy tegye rendbe a géped, vagy olvass vissza a kérdésekben, nem egyszer leírtam már én is meg többen is mi a teendő nem fogom 20szorra is leírni...
2010. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem az én írásaim, de megosztom veletek, az interneten találtam, hátha valaki hasznát veszi:


Vedd vissza az XP től az elvett 20% netkapcsolatot!!!


Start menü… futtatás….. beírni: gpedit.msc


Számítógép konfigurációja/felügyeleti sablonok/hálózat/Qos csomagütemező/ foglalható sávszélesség



Itt engedélyezni majd 0 ra állítani …… alkalmaz!!



restart



A Windows sok fölösleges és az átlagos felhasználó elől mindvégig rejtve maradó, ám számára fölösleges információt áramoltat a hálózaton. Ezek közül az egyik kiszűrését láthattuk a nemrég megjelent hasonló témájú cikkben. Azonban most még egy kikapcsolására lehetőséget adunk.


Van egy, az emberek 99%-ának fölösleges hálózati funkció, mégpedig a távoli számítógépen lévő ütemezett feladatok keresése. Ezt tulajdonképpen elég kevesen használják, ezért nyugodtan kikapcsolhatjuk a következőképpen (ha biztos nincs rá igény):


A registry-ben keressük meg a



HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/Current Version/Explorer/RemoteComputer/NameSpace bejegyzés alatt a {D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5BF}

kulcsot és ezt töröljük. Ez ad utasítást a Windows-nak arra, hogy a távoli számítógépen keressen. Ettől nem csak az Internet, de a helyi hálózat is felgyorsul majd (kis mértékben).



Nagyobb sávszélesség XP alatt a DNS cache optimalizálásával 2002.06.04. 19:42


Megnövelhetjük a weboldalak elérésének sebességét a DNS cache optimalizálásával.


Ennek a megoldásában lesz segítségünkre a regedit. Hogy ne kelljen feleslegesen turkálni a regisztrációs adatbázisban, jobb, ha egy külső fájlba írjuk a módosítani kívánt értékeket, és azt elindítva adjuk hozzá az adatbázishoz.


Hozzunk létre egy .reg kiterjesztésű fájlt. Például valami.reg. Írjuk bele pontosan a most következő sorokat a fájlba:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet


\Services\Dnscache\Parameters]


"CacheHashTableBucketSize"=dword:00000001


"CacheHashTableSize"=dword:00000180


"MaxCacheEntryTtlLimit"=dword:0000fa00


"MaxSOACacheEntryTtlLimit"=dword:0000012d



QoS csomagütemező kikapcsolása ::.::.:..



A fenti szolgáltatás a legtöbb gépen feleslegesen van aktiválva, igazi szerepe csak nagy sebességű és helyi hálózatoknál van. Kikapcsolásával egy kis sávszélességet spórolhatunk meg. A kikapcsoláshoz a Start menüben keressük meg a hálózatunk ikonját, majd jobb gombbal klikkeljünk, válasszuk a Tulajdonságokat, majd a Hálózat fület. Itt találjuk a gépen telepített Hálózati Protokollokat és a Qos-t. Az inaktiváláshoz jelöljük ki a szolgáltatást, majd válasszuk az Eltávolítást. Ha esetleg problémát észlelünk, ugyanitt a Telepítés gombbal visszaállíthatjuk

2010. ápr. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Sz*rt érni azzal.. (:

2010. ápr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!