Linux operációs rendszere ugyanazokat tölthetem le mint a windowsra?
Nem. Kulon linuxos cucc kell!
Teljesen mas a rendszer, mindenkeppen linuxos dolgokat keress neki!
A Visual Studio egy Windowsos program, nem használható Linuxon. Még a Wine nevű "emulátorral" - amivel Windowsos programok (legalábbis azok egy része) futtathatóak - se ( [link] ). A Linux != Windows.
Készül a Visual Studionak egy "kistestvére" ami platformok közötti átjárást enged, ez lesz a Visual Studio Code: [link]
Ha C#-ban akarsz fejleszteni Linux alá, ahhoz ott a Mono: [link]
Linux alatt elsődlegesen a beépített csomagkezelőjén keresztül (ez olyasmi mint az Androidon a Google Play, IOS-en az App Store, vagy Windows Phpone-on a Windows Store) érdemes programokat telepíteni. Az Ubuntu Linux-disztribúciónál ez az Ubuntu Szoftverközpont (vagy ott a grafikus felületű Synaptic, vagy a parancssoros felületű apt vagy aptitude).
A csomagkzelők elsődlegesen a disztribúcióhoz gyárilag adott forrásokból építkeznek, ez bővíthető 3. féltől származó csomagforrásokkal (ilyen például a Launchpad PPA), vagy egyedi csomagokkal (ezek meg általában a fejlesztő weboldaláról érhető el).
Egy másodlagos lehetőség a forráskódból való építkezés: itt a fejlesztő közzéteszi az alkalmazás forráskódját, amit vagy valamilyen archívumként (.zip, .gz, .bz,...) vagy valamilyen verziókezelő rendszeren keresztül (git, svn,...) bocsájt rendelkezésre. Ezt le kell tölteni és le kell fordítani/telepíteni kell. Ennek mikéntje olvasható a közzétett dokumentációban.
Linuxra nincs semmiféle használható progi, ugy értem mint otthoni felhasználásra. Na jó mondjuk a net megy rajta, a facebook meg ilyesmi de egyébként tapló.
Gondolom azért kérded mert sajnálod a licenszet megvenni windowsra. Nézz olyan gépek amelyikre gyárilag telepitve van a windows (OEM licensz), ott általában csak a teljes licensz töredékét kell kifizetni, illetve benne van a gép árában.
"Linuxra nincs semmiféle használható progi, ugy értem mint otthoni felhasználásra."
Na nézzük mit használ egy otthoni felhasználó:
* Böngész - arra ott a Firefox, az Opera (Vivaldi), vagy a Google Chrome
* Zenét/filmet néz - arra ott a VLC Media Player, vagy az MPlayer
* Szöveget/táblázatot/bemutatót/adatbázist/képet szerkeszt - arra ott a Libreoffice, a Gimp, az Inkscape
Van benne torrentklens - mint például a Transmission - kezeli a PDF-állományokat - például az Evinence-el - de lehet vele 3D-modellezést csinálni - arra ott a Blender - zenét készíteni - például az LMMS-sel - filmet vágni - ott van arra az Avidemux és az Openshot. És a sor folytatható a végtelenségig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!