Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan töröljem a system...

Hogyan töröljem a system volume information mappát?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a rendszer visszaállítási fájlok vannak ott, de az engem nem érdekel, mert max reinstall aztán kész. a helyzet az, hogy a 500 GB bolt 470 GB-ot eszik meg.

Nekem 30giga nem elég, naponta többet töltök fel és le...

Az op rendszer: Windows 7

előre is köszönöm


2010. ápr. 3. 21:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Kapcsold ki a rendszervisszaállítási pontok létrehozását, így pedig manuálisan:

[link]


Gondolom Windows 7-nél is működik.

Ha mégsem:


[link]

2010. ápr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha 470 Gb a mérete, akkor az valami brutális hiba lehet, vagy pedig vírus. Ugyanis annak nem lenne szabad helyet foglalni a gépen. Nálam pl egyik partíción sem foglal semennyi helyet.
2010. ápr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Előzőnek: Biztos, hogy nem foglal helyet? Bele tudsz menni? Ha azt írja, hogy hozzáférés megtagadva, akkor nem írja ki a méretét sem (illetve 0 byte-ra írja).

A legjobb a teljes rendszervisszaállítástól megszabadulni (szerintem).

2010. ápr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hali

Ashampoo win optimizerrel tudtam megnézni, mert kíváncsi voltam mi foglal ennyi helyet a gépemen. a gépen eredeti Symantec Norton Internet Security van.

Nem tudom kikapcsolni, mert win7-en nem találom.

2010. ápr. 3. 22:03
 5/14 anonim ***** válasza:
Próbáld Csökkentett módban.
2010. ápr. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az a gond ezzel a Rendszer-visszaállitással, hogy az összes virust is hajlamos visszaállítani. Valami nagyon brutális virus lehet a gépeden.
2010. ápr. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy mi eszik ennyit? Tálca üres része, Feladatkezelő. Ott próbáld leállítani.
2010. ápr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

De, ha minden áron törölni akarod azt a mappát, azt hiszem két fajta módon lehet... Belépsz Csökkentett módban, akkor megpróbálod törölni. (Mert, ha simán bejelentkezel (nem Csökkentett módban), akkor gondolom, ha rá kattolsz a mappára, hogy törlés, azt írja, hogy Hozzáférés megtagadva. Ami, amúgy teljesen normális dolog.) Szóval... Ha Csökkentett módban nem engedi törölni, akkor teljes jogú felhasználóvá kell tenned magad. (Mikor felrakod a Windows7et, az létrehoz egy Felhasználói Rendszergazdát. Az vagy te. De létrehoz egy elrejtett fiókot. Ez a PC Rendszergazda, vagy hogy is nevezzem. Az egész Rendszer. Ez gátolja meg, hogy te az ilyen fájlokba belepiszkálj.)

Viszont Csökkentett módban elméletileg a Rendszerbe lépsz be, nem Felhasználói Rendszergazdaként. De előfordulhat, hogy akkor se csinálhatsz semmit a Rendszer fájljaival. Ezért kell a Felhasználói Rendszergazda fiókot (az vagy ugye te) teljes jogú felhasználóvá tenni. Akkor már belepiszkálhatsz a Rendszer összes fájljába, hiszen, mint Felhasználói Rendszergazda, te kezelheted a Rendszer fájljait is.

Ezt csak onnét tudom, hogy nekem is Windows 7 fut és én is belenyúlkáltam elég szépen a dolgaiba. Viszont teljes jogú felhasználóvá tenni magad nehéz. Mármint bonyolult. De, ha szeretnéd megtudni, hogy kell, írj nekem nyugodtan egy privit, válaszolok szívesen.

De, amúgy én se tanácsolom, a System Volume Information Mappa törlését...

2010. ápr. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hali

Esetleg más ötlet?

Még ennyit felejtettem ki:

Csak az Ashampoo Win Optimmal látom a mappát, mással nem[tehát ha megnyitom a C meghajtót akkor se látom].

A gépen 4+1 felhasználó van a +1 a rendszergazda ami teljes jogú felhasználó (Azért kíváncsi lennék, hogy jól van-e beállítva teljes jogúnak, hisz nem tudom mi a nehéz azon, hogy fióktípusba beállítod, hogy rendszergazda(ahol oda is van írva, hogy teljes jogú felhasználó és esetleg az engedélyekkel bütykölsz egy kicsit...)A biztonsági problémák megelőzése véget van ez a 4+1, 4-et használunk 1 et csak akkor ha valamihez hozzá kell férni, de itt ezzel se lehet hozzá férni.

És még ezt vettem észre:

Minden letöltött adatról csinál visszaállítási fájl.(mivel letöltök egy 2 gigás cuccot és 2 giga helyett 3,5-4gb-ot foglal azonnal.) Ha valamit letöltök arról is csinál. Tehát lassacskán 0 giga szabad helyem lesz, ezért én nagy ívben lesza*nám azt a mappát mivel nekem kell az a hely.

Más:

Hogyan kapcsoljam ki a rendszer visszaállítást ? Nincs sehol ilyen funkció...

Legalábbis itt nem:

rendszereszközök: Rendszer-visszaállítás

vezérlőpulton belül se...

Kérlek segítsetek mert így nem tudok mit csinálni a géppel.

2010. ápr. 4. 11:41
 10/14 A kérdező kommentje:

Megoldódott.

Egy hibás reg bejegyzés miatt volt az egész.

Megoldás:

1.Lemezkarbantartó

2.rendszerfájlok törlése

3. egyéb beállítások

4. rendszer-visszaállítási pontok és árnyékfájlok törlése

Kösz mindenkinek

2010. ápr. 4. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!