Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért árulják a jófogáson a...

Miért árulják a jófogáson a hibás hddket?

Figyelt kérdés
Fel lehet újitani?
2016. márc. 10. 09:58
 1/7 Tengor ***** válasza:

Sosem tudhatod, hogy ki gyűjt hibás HDD-ket.

Egyébként bizonyos esetekben két hibás HDD-ből lehet csinálni egy jót.

2016. márc. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szektorhibás hddk a kukába valók,a panel meg más értékeket fog mutatni nem a valóst! Nem?
2016. márc. 10. 10:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Például: ha csak a mechanika adta meg magát/a lemez vált használhatatlanná, attól még a vezérlő egység egy másik, azonos típusú, elektronika-hibás egységben még jó szolgálatot tehet.


Vagy jó lehet alkatrésznek, van benne jó erős mágnes.

2016. márc. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tengor ***** válasza:
Egy ugyan olyan, de hibás panelú HDD paneljét kicserélve még teljesen jó lehet.
2016. márc. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Lajos54 ***** válasza:
100%
Konkrét példa: kolléganőm gépében megadta magát a HDD. Természetesen tele képekkel miegymással. Elektronikai hibája volt, tehát maga a "tányér" és az egyéb mechanika még hibátlan volt. Egy azonos típusú, kiselejtezett HDD elektronikájával életre lehetett kelteni, és le lehetett menteni róla minden fontosat. Sőt azóta is működik, persze csak amolyan "nem túl fontos" másodwinchesterként.
2016. márc. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tabaki ***** válasza:
Másik konkrét példa: Az én gyengébbik gépem merevlemeze ugyanígy járt. Találtam rá egy (gyakorlatilag) ugyanolyan panelt, három csavar ki-behajtása árán megmenekült, azóta is az van benne, vagy öt éve.
2016. márc. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az nem baj ha selejtes cuccokat pl Hdd-ket árulnak ott (sokszor a nyugati kuka mellől) csak legalább az eladó tudatában lenne annak pontos és nem félrevezető hibáiról, állapotáról.

Én jártam úgy hogy egy izzóhibásként meghírdetett projektort vettem és mire jobban megnéztem a proji teljesen szét volt belül berhelve. Úgyhogy kuka lett belőle.

2017. aug. 21. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!