Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kínai Pinyin bevitelnél mit...

Kínai Pinyin bevitelnél mit jelentenek ezek?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy ha egy-egy szótag beírása után számokat is írok be, teljesen más karakterek jelennek meg a legördülő menüben, mint számok nélkül, valamint ha szóköz helyett entert ütök, ugyan ez a helyzet.

Nem tudok rájönni, hogy milyen logikát követ, vagy hogy ezek milyen funkciókat aktiválnak.

A neten kerestem ezzel kapcsolatban, de mindenhol csak azt írják, hogy a négy tónust lehet így jelölni, és pontosabban jelennek meg az írásjegyek, de marhára nem :D



2016. márc. 6. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
De igen. Jól írták. A legtöbb online fordító (és ma már az általános telepített programok is, pl.: QQ) a számokat tónus és jelentésmegkülönböztetésnek veszi. Mivel sok nyelvben nincsenek benne a "különleges" ékezetek, így valamivel mégiscsak jelölni kell. Ezért a számok érzékeltetik. Viszont figyelni kell, hogy mit írsz, mert csak az 1-2-3-4 a tónusjelölő (ami ugye jelentést is vált néha), viszont a többi szám már az ugyanolyan kiejtésű, de más írásjelet használó ezáltal más jelentésű szóvá alakít.
2016. máj. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem stimmel.

Egy szótag után ha beírok egy számot, akkor a kis menüben egyszerűen nem ugyan azok a tónusú szótagok jelennek meg...

Próbáld ki

Például beírom azt, hogy ma1, és space-t ütök, akkor ez a három írásjegy jelenik meg a menüben: 抹 (mā),码 (mǎ),玛 (mǎ)

ma2-re nem is hoz ki semmit, akkor mondjuk ma4-re meg egy má és egy mó kiejtésű írásjegyet hoz elő. (麻,摩)

2016. máj. 31. 17:21
 3/4 A kérdező kommentje:

Online fordítóknál ez persze kiválóan működik, ha beírom, hogy pu3tong1hua4, az alatt a szótár pontosan ezt fogja érteni: pǔtōnghuà

De egyszerű windows-os billentyűzeten ez valami teljesen mást csinál, csak fogalmam sincs, mit

2016. máj. 31. 17:22
 4/4 anonim ***** válasza:

A karakterkódolást megfelelően kell beállítani.


Az online fordítók ha a kiválasztott nyelv olyan amihez szükséges, automatikusan váltanak.


Ezt a telepítendő programok nem teszik meg. Azt hittem ezt megcsináltad és úgy áll fenn a probléma.

Át kell állítanod a programban a karakterkódolást "Big5"-re. Ez az európai verziókban nem mindig elérhető, így (gondolom Word-ről van szó) itt egy kis plusz segítség: [link]


#1 voltam

2016. máj. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!