Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen winchester kell a gépembe?

Milyen winchester kell a gépembe?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy nagyobb vinyót venni a gépembe, de nem tudom milyen kell bele. Megnéztem Hard Disk Sentinel programmal az: Információk->Lemez tulajdonságok/Interfész résznél azt írta hogy: IDE/ATA. Na most akkor melyik?
2010. ápr. 1. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ATA csatlakozós winchester kell venned (széles sokeres). Ilyen:

[link]

2010. ápr. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

a kettő egy és ugyanaz , csak kétféleképpen nevezik

egy alaplap típust tudnál írni?

pl az everest-el meg tudod nézni

2010. ápr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
elég ha annyit tudsz hogy van ATA, SATA, SATA2 csatlakozás. ha szétkapod a gépedet megnézheted a mostani vinyódon, hogy milyen csatlakozása van. ha egy lapos, széles (többnyire fehér) kábellel csatlakozik az alaplapodra, akkor ATA. viszont ha vékony (kb egy usb aljzat átmérőjű) kicsi kábellel megy az alaplapra, akkor SATA, vagy pedig SATA2. ha ide/ata-t dobott a gép akkor tuti ATA csatlakozású vincsi kell és semmi ördöngősebb.
2010. ápr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Már csak annyi lenne a kérdésem, hogy PATA winchester bele menne e? Valahol olvastam hogy a PATA ugyanaz mint az ATA, ez igaz?

2010. ápr. 4. 15:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen a kettő ugyanaz. Amugy vannak ATA-SATA átalakítókábelek is pár száz forintért, ha véletlenül rosszat vennél, vagy éppen van SATA vinyód otthon
2010. ápr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!