Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Te milyen gyakran tartod...

Te milyen gyakran tartod karban a PC-d/Laptopodat?

Figyelt kérdés

Például: portalanítás, töredezettségmentesítés, rendszer újra telepítése?


Pusztán kíváncsiságból :D



2016. márc. 3. 20:06
 1/7 CspCsj ***** válasza:
100%

- pár havonta kifújom a port (nehezen szerelhető laptop), asztali gépnél is ellenőrzöm, de csak évente szoktam (bár van ismerős ahol macskák/kutyák miatt sűrűbben ajánlott)

- SSD-nál már felesleges és káros a töredezettségmentesítés (előtte csak akkor volt ilyen, ha szökőévente eszembe jutott)

- hardvercsere esetén szoktam újratelepíteni (HDD/SSD, alaplap, új laptop), meg egyszer valamilyen fertőzés kapcsán kb. 3 éve

2016. márc. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5-10 évente, mikor veszek egy újat
2016. márc. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Laptopom van, évente takarítom. SSD-n van a rendszer, töredezettségmentesíteni nem kell. A HDD-n csak adatokat tárolok, így azt sem kell. A rendszert 5 éve nem kellett újratelepíteni, akkor lett meg ez a gép. Egy-két mappa tartalmának törlésén kívül nem sokat csinálok karbantartás címén. Odafigyelek arra, amit csinálok, így hosszú távon meg tudom őrizni a rendszer gyorsaságát és megbízhatóságát minden egyéb tennivaló nélkül. HDD-ről SSD-re cserekor áthelyeztem a rendszert, akkor sem telepítettem újra.
2016. márc. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 pinkpancser ***** válasza:
Asztali gépeket 3-4 havonta portalanítom. Laptopokból 2-3 havonta kifújom a port, meg évente szétszedem és úgy takarítom. Pasztázás kb 3 évente MX4-el. Meg van egy céges gép ami napi 24-be megy, azt évente egyszer szétszedem és kitakarítom. Töredezettmentesítést nem használok mert általában SSD-t használok, ahol vinyót, ott meg nem számít a tempó.
2016. márc. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
portalanítás havonta,töredezetség mentesítés vicces lenne ext4 fájlrendszeren,újratelepítés meg változó,általába unalmamba szoktam cserélgetni a különböző disztrókat,windows nincs a gépen.
2016. márc. 4. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kszk2 ***** válasza:
100%

Asztali gépet pár hónaponta portalanítom a laptopomat nem kell mert passzív hűtéses (Asus T100TA), max néha letörlöm egy rongyal.

Töredezésmentesíteni nem szoktam mert az csak csökkenti a hardware élettartamát (SSD-nél nem kell HDD-t meg úgyis csak adattárolásra használom)

Újratelepíteni viszont rendszeresen szoktam, általában azért mert szoktam kísérletezni (Módosítgatom a rendszerfileokat itt-ott) és azt a windows nem mindig veszi jónéven XD

2016. márc. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

Portalanítás: Amikor szükségesnek találom. Szerencsére nálam nem annyira ül meg a por, és különben is, a gépházamon a venti helyeknél eleve van porszűrő (zalman zm-t3)

Töredezettségmentesítés: Én sajna még vinyót használok rendszermeghajtóként, ezért erre odafigyelek.

Rendszer újratelepítése: Bármikor, amikor vírust észlelek. Szerencsére a Windowsnak elég hülyebiztos a telepítője, ezzel nincs probléma.

Ettől függetlenül sokszor fel kell nyitnom a motorháztetőt, mostanában szerencsére elég sok gép megfordul nálam. :D

2016. márc. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!