Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Drága asztali mikrofon jobban...

Drága asztali mikrofon jobban átadná az eredeti hangom mint a fejhallgató mikrofonja?

Figyelt kérdés
Ts-en vagy windowsban mikor tesztelem a mikrofont olyan mintha nem is magam hallanám. Elhúzza a szavakat és olyan mintha orrhangom lenne pedig a valóságban szerintem semmi baj nincs a hangommal. Ezzel mindenki így van rajtam kívül és csak beképzelem, hogy másabb a hangom? Azért teszem fel a kérdést, mert fölöslegesen nem szeretnék egy drága mikrofonra költeni.

2016. márc. 3. 09:17
 1/9 Lajos54 ***** válasza:

A saját hangját mindenki másnak hallja felvételről. Ennek oka, hogy amikor beszélünk, mi a saját hangunkat "testen belül" is halljuk. Mások csak a kibocsátott hangot hallják, ezt veszi a mikrofon is. Nyilván, egy jobb minőségű mikrofon jobb hangot vesz, de függ a minőség a "többi láncszemtől" is, vagyis a rögzítéstől, hangszórótól stb.

És hát bizony, az orrhang, az elhúzás, sőt egyéb dolgok (baki, Ő-zés és egyebek) nem a rögzítő rendszer hibája...

2016. márc. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy digitális hang sose lesz olyan, mint a valós (analóg) hangod, csak megközelíteni tudja.

A többi az, amit Lajos írt.

És persze minél drágább egy mikrofon (legalábbis általánosságban), annál jobban tudja megközelíteni a valóságot.

2016. márc. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tabaki ***** válasza:

-- Doktor úr, baj van a látásommal, állandóan homályos fekete pontok ugrálnak a szemem előtt.

-- Vegye fel ezt a szemüveget, most jobb?

-- Igen, köszönöm! Már sokkal élesebben látom a fekete pontokat...


A profi mikrofonnak valószínűleg annyi lenne az erénye, hogy még feltűnőbbnek éreznéd, ami most zavar a beszédedben. Egy kis orrhang, tempóhiba még nem a világ, figyelj rá, éppen a felvétek alapján próbálhatod meg orvosolni. Van, aki bizonyára még irigyelne is érte:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__7..

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..

2016. márc. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Olyan mikrofont tudtok ajánlani amihez jár egy komoly szoftver? Annyi mindent feltaláltak már, nemhiszem hogy a hangot nemlehet javítani vagy elválltoztatni. Persze nem torzításra gondolok.
2016. márc. 3. 11:26
 5/9 Lajos54 ***** válasza:

Olyat még nem hallottam, hogy mikrofonhoz adtak volna szoftvert. Persze, attól még lehet...

Hangfelvétel korrigálásához, bizonyos szintű javításához, de főképpen vágásához viszont jól használható a sokat emlegetett, ingyenes, magyarul is tudó Audacity.

Végülis, tulajdonképpen mire kellene a szoftver?

2016. márc. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csapatozni fogok, így hát ts-hez.
2016. márc. 3. 23:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Biztos ismered azt a kifejezést, hogy szarból nem lehet várat építeni. Ha van egy szar mikrofonod, akármilyen real time feljavítót raksz mögé, nem lesz jobb.
2016. márc. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tabaki ***** válasza:

Szerintem nem egészen erről van szó, nagyjából már tisztázódott, hogy Kérdezőnek nem az a baja, hogy elégtelen minőségben hallja a hangját, hanem az, hogy az más, mint amilyennek megszokta. Tehát nyilván megváltoztatná a hangja karakterét, olyasfélévé, amilyennek ő maga hallja. Ehhez nem kell feltétlenül jobb minőségűnek lennie.

Mellesleg -- ez már Kérdezőnek szól --, lehetne vitatkozni azon, hogy egy mélyebbé vagy zengőbbé tevés torzításnak tekintendő-e. Én megkockáztatom, hogy igen, de nem erőltetem, hogy vállad föl a hangodat, ha nem tetszik. Annyi bizonyos, hogy léteznek szoftverek, amelyek képesek a hangot röptében megváltoztatni, de itt már a tapasztaltabbakra hagyom az okosságot, mert a Windowsban már nem igazán vagyok otthon.

2016. márc. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tabaki ***** válasza:
+ vállald
2016. márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!