Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért érzékeli az egeremet,...

AlexMason kérdése:

Miért érzékeli az egeremet, amikor még hozzá sem ér az asztalhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lehet hogy buta kérdés lesz, de vettem egy egeret és játék közben észrevettem, hogy már akkor is érzékeli, amikor még 2-3 centire van az asztaltól. Ez elég zavaró, át tudom valahol állítani, hogy ne így legyen?

előre is köszi


2016. febr. 1. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Erős az infrája vagy nagyon tükröz az asztalod.
2016. febr. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatsz valami matt felületű egérpadot, vagy akármit helyezni alá, az talán kevésbé veri vissza a sugarat.
2016. febr. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Idézet a Prohardver egeres fórumából:


Tape-trick aka tapefix:


Ha az egered LOD-ja túl magas, azt korrigálni lehet némi átlátszatlan ragasztószalag (szigetelőszalag tökéletes a célra) segítségével. Ez csak és kizárólag optikai egerekkel működik! Az egér maximális követési sebességét ez ronthatja némileg, de ennek valószínűleg nem érződik a hatása, ha az ember jól csinálja a dolgokat. Pontatlanságot, jittert, illetve egyéb problémákat nem fog okozni.


Egy kis darabra van csak szükségünk, mellyel kitakarjuk a szenzor lencséjének egy részét. Fontos, hogy közvetlen a fénygyűjtő lencse (pici kör alakú félgömb) közepét nem szabad kitakarni. Valahogy így kéne kinéznie a dolognak.


Attól függően variálhatjuk a LOD nagyságát, hogy mekkora részt takarunk ki. Ha csak egy picit szeretnénk lefaragni belőle, akkor csak kis részt kell leragasztani.


[link]

2016. febr. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első körben legyen valami matt egérpad alatta, utána mókoljunk.

G.

2016. febr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!