Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Létezik olyan program amivel...

Létezik olyan program amivel le tudom venni a feszültséget egy USB csatlakozóról?

Figyelt kérdés
Csináltam CD-ből 1 ventillátort,és azt szeretném megoldani hogy a gépről lehessen indítani, mert usb kábelről megy. Ehez 1 olyan programra lenne szűkségem amivel ki és be lehet akpcsolni az usb portot. Létezik ilyen?
2010. márc. 27. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Nemhiszem.

Rakj be egy kapcsolót valahova.

2010. márc. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem létezik már ilyen USB-s venti, keress rá és a gyártó honlapján nézd meg milyen progit adnak hozzá, és az mit tud....


egyébként direkt így programot nem fogsz szerintem találni rá, de ha tudsz programozni, akkor viszonylag könnyen tudsz írni egyet

2010. márc. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen program nincs ( kerestem én is).


Vegyél egy usb hosszabbítót, azt"buheráld" meg.

Usb 1.1-1.2-es 250 Miliampert ad le, az USB 2.0 500 Miliampert. Ez elég a Cd motorjához?


Az usb csatlakozó két szélső (1,2) szálán "jön" az áram.


1 2

| |

| | | |

| | | |

3 4

a két középső (3,4)az "adat".vEz neked nem fog kelleni, ezért úgy szigeteld, hogy még véletlenül se jusson oda áram.


Ha ez a megoldás jó, akkor:


1 kábel kb 800-1500 Ft, egy kapcsoló (amelyik egyszerre két kört kapcsol ki-be) 250-500 Ft. A kábelt középen elvágod, a végeit lecsupaszítod, majd mérőműszerrel vagy egy elemmel és izzóval megkeresed a két szélső kábelt (szín szerint), másik kettőt szigetelni.

Forrasztópisztollyal összeforrasztod a kapcsolót és a két kábelrészt.


A kapcsolót és a kábelvégeket szigetelőszalaggal tekerd be ( nehogy véletlenül fémhez érhessen a szabadon lévő kapcsolóláb, mert rövidre zárja az áramkört és kiéghet az alaplapod).


Legegyszerűbb, ha egy szakival készítteted el, mert ha nem megfelelően készíted el, vehetsz új alaplapot.


Másik ötlet:


Lehet venni a boltban usb-s ventillátorokat, csak be kell dugni a portba, és már eleve benne van a kapcsoló.

__________________________________________________________

Csak egy figyelmeztetés: Az ilyen házilag barkácsolt eszközöknél az a baj, hogy ha meghibásodik, a legtöbb esetben elfelejtkeznek a védőföldelésről( az alkatrész fém testéhez nincs hozzákötve egy plusz kábel, ami elvezeti hiba esetén a plusz áramot). Ennek hiánya már jó pár gépet tett használhatatlanná.

__________________________________________________________



Én inkább a második verziót javaslom.....

2010. márc. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

előző vagyok!

Valamiért az ábra nem lett jó:

1.....2


|.....|

|.|.|.|

|.|.|.|


..3.4..

2010. márc. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a tanácsokat a jó tanácsokat!
2010. márc. 27. 12:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!