Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Pacsi. Egy olyan gondom van,...

Pacsi. Egy olyan gondom van, hogy szeretném újratelepíteni a gépemet, de nem adja be a BIOST?! (Lejjebb. )

Figyelt kérdés

Berakom a CD-t újraindítom a gépet,nyomom az F2-őt mint a süket,de csak fekete képernyő.(onnan tudom,hogy F2-őt kell nyomni,mert testvéremnek is ugyan olyan alaplapja van mint nekem)

Még a billentyűzeten a LED-ek se kezdenek el világítani.

Mi lehet a baj?

Előre is köszi a segítséget.



2016. jan. 12. 10:38
1 2 3
 1/21 Lajos54 ***** válasza:

Ne tedd be a CD-t, mert az megzavarhatja.

Először próbálj belépni a BIOS-ba (hogy a boot sorrendet be tudd állítani). Egyébként, ha alapértelmezetten van, a Windows a Windows elindulása előtt be kellene olvasnia a CD-t, ha az jól van megírva. (vagyis hibátlan telepítő).

Ha (CD nélkül) az F2-re nem jön be a BIOS, próbálgasd a többi szokott lehetőséget: F3, F8, F12, Delete. Hátha...

Még olyan is lehet, hogy ha USB billentyűzeted van, és az nincs engedélyezve (éppen a BIOS-ban), bekapcsolás után nem is érzékeli, bármit nyomogatsz.

Ebben az esetben segíthet egy kölcsönkért Ps2 billentyűzet, már ha van a gépeden ilyen csatlakozó.

Egyébként, mielőtt elindulna a Windows, az első képernyőn be szokott egy villanásnyira jelentkezni a BIOS illetve az alaplap, ott kint szokott lenni, hogy mivel lehet belépni.

2016. jan. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

A billentyűzet USB-s vagy PS2-es?

Mert USB-vel nem fog sikerülni!

2016. jan. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
USB-s billentyűzetem van.
2016. jan. 12. 10:58
 4/21 A kérdező kommentje:

Kivettem a CD-t,újraindítottam és ugyan azt csinálja...

Megy a gép,de a monitor nem indul el, a billentyűzet sem villan fel. Az egér sem...

Nem tudom,hogy mit csináljak.

2016. jan. 12. 11:07
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

CSAK PS2-es billentyűzettel tudod megcsinálni!

Az USB portok csak az operációs rendszer telepítése után használhatók!

2016. jan. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Bedugtam a PS2-őt csatlakozót,de nem megy a billentyűzet... Ilyenkor mit?...
2016. jan. 12. 12:08
 7/21 Lajos54 ***** válasza:

Mint ahogy én is írtam, meg mások is írták: alapból esetleg nem fog működni az USB billentyűzet miatt. Ezért kellene szerezned kölcsönbe egy ps2 billentyűzetet.

Ha már sikerült belépni a BIOS-ba, keress egy olyat, ahol szerepel az "USB Keyboard" vagy hasonló, és azt engedélyezd (enabled pl.). De még az is lehet, hogy így sem akar majd működni. Sajnos ez a hátránya az USB-s billentyűzetnek.

2016. jan. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Lajos54 ***** válasza:
Ez egy másik billentyűzet?
2016. jan. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Megvan a PS2-ős billentyűzet,bedugtam ment meg minden. De ugyan azt csinálja ://.

Fekete képernyő és nem csinál semmit,ha megnyomom az F2-őt.

De ha nem nyomom meg,akkor tölti be a Windows-t rendesen...

2016. jan. 12. 12:19
 10/21 Vortrex ***** válasza:

Ugye a többi lehetséges gombot is kipróbáltad a ps2-es billentyűzettel?


Még régen találkoztam olyan jelenséggel laptopnál, hogy nem ajánlotta fel a bios-ba való belépést, csak akkor ha induláskor a B-betüt nyomkodni kezdted, akkor hozta fel a képernyőt h ,,press F2 to setup"

Talán működik..

2016. jan. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!