Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mitől "pörög" állandó jellegge...

Mitől "pörög" állandó jelleggel a proci 100%-on? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Pár napja a a processzor szinte állandó jelleggel 100%-on fut, holott csak a win megy (meg max 1 program - pl vírusirtó frissítés megy). A hőmérséklete normális, csak számol, mint a marha, ezáltal oltári lassú a gép (pedig 6 GB Ram van benne), és időnként kék halállal újra is indítja magát. Mi lehet a baj?

2016. jan. 7. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A feladatkezelő mit mond, mitől pörög, milyen program(ok) használják a CPU-t annyira?
2016. jan. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mint írtam, semmi nem fut. Már rendszerindításnál ez a helyzet. Ha nem a proci, akkor a ram-használat 90-100%-os.

Sajna halvány lila segédfogalmam sincs, mi lehet a baja...

2016. jan. 7. 19:32
 3/11 anonim ***** válasza:
Task manager kiírja, hogy mi használja a procit, látatlanban senki nem tud segíteni. Olyan nincs, hogy semmi sem fut, csak ha kikapcsoltad a gépet.
2016. jan. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vagy leterheli valami program a procit 100%-ra, vagy elmozdult a hűtő a procin. Ha kékhalálozik, lehet, ilyesmi a baj.
2016. jan. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A feladatkezelő semmilyen programot nem ír. Mégis vagy a cpu vagy a ram pörög ezerrel -> a gép meg szinte "áll".

Most éppen egy sikertelen rendszerindítás után próbálja összeszedni magát, már kb negyed órája. Ezt is most a tabon írom, mert a gépet nem lehet használni. A proci hőmérséklete 35 ° körül mozog, tehát a hűtésével szerintem nincs baj.

2016. jan. 7. 20:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Milyen oprendszert használsz? ha win7 vagy régebbi akkor a feladatkezelőben válts át a folyamatok fülre és ott tedd a cpu kihasználtság szerint tedd sorba...
2016. jan. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
64 bites win7 fut(na) a gépen. Még mindig a "kisérlet a javításra..." ablak van, tehát még mindig nem tudom megnézni.
2016. jan. 7. 20:50
 8/11 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik, hogy (az egyébként megvásárolt) Advanced System Care és Comodo Internet Security akasztotta ki a procit. Valamiért elszálltak, nem tudta betölteni a rendszer őket, csak próbálkozott. Mondjuk kérdés, mitől mentek galyra.

Viszont a kék halál még továbbra is az örületbe kerget. Most sikerült lefényképezni a "hibaüzenetet". Íme:

[link]

2016. jan. 8. 21:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Én ellenőrizném a RAM-ot is Memtest programmal és megnézném a merevlemezt is CrystalDiskInfo programmal.
2016. jan. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha a Windows is eredeti irj nyugodtan a supportnak, erre (is) vannak.
2016. jan. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!