Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miről lehet meg/fel ismerni a...

Miről lehet meg/fel ismerni a PDF fájlokat?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 07:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbben úgy, hogy valami.pdf az elnevezése.
2010. márc. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Talán naiv a kérdés/kérés,küldenél egy linket az olyanról, ahol ez a tény jelölve van? A feismerés lehetősége érdekébe. (Köszi)
2010. márc. 24. 08:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen tényre gondolsz? Egy fájl milyenségét a kiterjesztéséről lehet megismerni. A .jpg az fénykép, a .avi az film/mozgókép, a .doc az egy Word dokumentum, tehát a .pdf-re végződő fájlnév a pdf dokumentum.
2010. márc. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2010. márc. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A kiterjesztés csak egy segítség a felhasználónak, köze sincs ahoz hogy ténylegesen mi van a fájlban. Aki linuxot használ annak nem kell ezt ecsetelni.


Legbiztosabb az úgynevezett magic number, azaz az a rész a fájlban, ami ténylegesen leírja hogy a fájl pdf-e vagy nem.

Ez pdf esetében az első 4 karakter, ASCII-ben "%PDF" , Hexa értékben: 0x25 50 44 46


[link]

2010. márc. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az imént hivott fel valaki telefonon,és a kérdésemre ezt mondta:"...cifra járásáról, tüzött füzött bocskoráról tarisznyaszijáról..."Megkérdeztem:ugye te kanász vagy? Voltam.Felelte.

Vissza Hozzátok, akik -eddig - válaszoltatok.

08:19

Igen tudom, hogy a jpg az fénykép (stb),De hol van itt a pdf-re végződés?Látnom kellene?

8:22

Mindig szidom magamat, amikor lehetőségem lett volna megtanulni "legalább" angolul, akkor tudnám értékelni a linkedet, bizonyára hasznos infókat tartalmaz.De ugyanez vonatkozik a 09:31 linkjére is.Amit viszont az utóbb jelzett válaszolótól kérek, sziveskedjél leforditani egy kezdő szintjére az irottjaidat.Köszi!

2010. márc. 24. 12:34
 7/9 anonim ***** válasza:

09:31 vagyok.


Rendbe van, megpróbálom.

Az adat ugye binárisan van kódolva és rögzítve a merevlemezen. Attól, hogyha megnyitunk egy jpg-et és képet látunk, vagy elindítunk egy mp3-at és zenét hallunk, attól még az adat ugyan úgy binárisan tárolódik a merevlemezen. Ezt a bináris adatot értelmezi a program, ami a fájlt kezeli. -Megj: a programok amikor a fájlt ki kell választani, csak annak kiterjesztését figyelik. Így eshet meg hogy pl ha eltávolítod egy fájl kiterjesztését -ami mondjuk jpg-, akkor az nem látszódik a fájlok közt, viszont ha sikerül a fájlt betöltened -hogy mondjuk a betöltésnél a fájltipust "minden fájl"-ra állítod- akkor a program fel lesz képes dolgozni azt-.

A feldolgozhatóság a program számára a bináris, tényleges adat milyenségétől függ. A legelső azonosító jel ami a bináris adatban található, az az úgynevezett "header" rész. Ez rendszerint a fájl elején helyezkedik el.

(fontos: a bináris adatot, hogy hétköznapi ember számára is értelmezhető legyen, hexadecimális (16-os számrendszer) értékekként szokták ábrázolni. Ezeket az értékeket kettesével csoportosítják rendszerint, azaz egy ilyen blokk maximális értéke FF, azaz 255 (összesen 256 különböző szám, 00-FF között). Az ASCII kódtáblában pont 256 különböző, már emberek számára is értelmezhető karakterek, számok, szimbólumok találhatóak. Ez pont ugyan annyi különböző érték, mint amennyi egy blokkban ábrázolható, ha az adatot hexadecimális értékekként ábrázoljuk. Ebből következik, hogy az adatot karakterekként is képesek vagyunk látni.


Ahoz, hogy az adatot így, hexadecimálisan, és ascii értékekként lássuk, valami segédprogram kell.

A windows beépített jegyzettömbje ascii-ben mutatja az adatot. (Ha behúzol bármilyen -de ne nagy!- fájlt a jegyzettömbbe, az meg fogja neked nyitni, és "összevisszaságot" mutat, de az gyakorlatilag a nyers adat lesz).

Célszerszám a hexa értékekre pl a total commander beépített nézőkéje (ha előhívtad, akkor a 3-as gomb lenyomásával válthatsz hexa módba), vagy még ennél is jobb, egy hexadecimális szerkesztő, pl a HxD.


És akkor visszatérve, a header, mint a szó is mutatja (fejrész), a fájl elején található sor. Azaz a kezdő része az adatfolyamnak. Ez gyakran valamilyen ASCII karakterekként ábrázolva értelmes szót adó karaktersorozat (pl ahogy írtam, a pdf-nél egy "%PDF"), de sokszor (pl a nem fájlformátumoknál, hiszen az is adat, tehát valahogy azonosítani kell őket (hálózati adatfolyam stb..)) ez egy hexadecimális azonosító érték. A %PDF felírható -hivatkozva a feljebb írtakra- így: 25 50 44 46.

Tehát ha megnyitsz egy fájlt hexaeditorban, és az elején ezt a hexadecimális értéket, vagy a fenti ASCII karaktersorozatot látod, akkor biztosl ehetsz benne, hogy pdf fájllal van dolgod.


Érdekességként, a JPEG fájlról azt hinné az ember, hogy valamilyen "jpeg"-el kezdődik, pedig az 2 hexadecimális értékkel az FF D8 -al kezdődik (ami ASCII-ben ˙Ř ; látszik, ez utóbbinak semmi értelme, ezért ezt hexában adogatják egymásnak az emberek).


Remélem kielégítő választ adtam

2010. márc. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező: ha van egy fájlod, akkor azt megnézed ugye valamiben. Total Commander vagy Win Intézö. Ilyenkor a fájl nevét látod, valamit a kiterjesztését. És TC-ben a méretét, dátumot, satöbbi. Tehát az a fájl aminek a neve pl. ez: önéletrajz .pdf (természetesen nem azonnal egymás mellet van így írva, de a sorban így értelmezhető), akkor az egy pdf fájl. Total Commanderben balról jobbra ezek vannak: fálj neve, kiterjesztése, mérete, dátum.
2010. márc. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Windows-ban start/vezérlőpult/mappabeállítások/nézet, és vedd ki a pipát a "ismert fájlkiterjesztések elrejtése" elől, akkor látni fogod minden fájlnak.

Linuxban pedig terminálon egyszerűen beütöd "file elereseiut/filename" (idézőjelek nélkül) és ki is adja, hogy milyen típusú.

2010. márc. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!