Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 10-re frissítettem...

Windows 10-re frissítettem fel a 8.1-et Acer netbookra. HELP! Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Hosszas kínlódás után végre kiírta, hogy sikeresen feltelepítve. Azóta használhatatlan, folyamatosan újraindul. Be se jön az asztal meg semmi, csak a kis windows ikon a nagy feketeségbe és forog a kis kör, mintha töltene...Mi lehet a gond?

2015. dec. 7. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Driver-ek fent vannak?Amúgy ajánlott a tiszta telepítés.
2015. dec. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elvileg minden fent van, aminek rajta kell lenni. Kiírta, hogy kompatibilis. Bár közben lemerült...Ez bezavarhatta a kis agyát?
2015. dec. 7. 21:40
 3/7 Lajos54 ***** válasza:

Mondjuk elég nagy könnyelműség aksiról használni a gépet telepítés közben...

Nagy az esélye, hogy valami nem jól fejeződött be, ha közben lemerült. Ráadásul az ilyet még kijavítani sem nagyon lehet, vagy csak amolyan "gányolt" dolog lesz belőle.

Egyetlen normális megoldás egy teljesen tiszta telepítés lenne. Elejéről az egészet, előtte újra particionálni és formázni a HDD-t.

2015. dec. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy könnyelmű vagyok, bár inkább laikusnak nevezném. Épp ezért megkérdezném, mi a particionálás és a HDD? Ez az egész ugye nem jelenti az adataim elvesztését? Nem lehet úgy visszaállítani a 8.1-et, hogy indításnál az F2 vagy F12-vel mahinálok valamit? Ha a szaknyelvet lefordítanád, azt megköszönném. :)
2015. dec. 7. 21:58
 5/7 Lajos54 ***** válasza:
A HDD = Hard Disc Drive (ebből alkotott mozaikszó) ami magyarul merevlemezt, merevlemez meghajtót, vagy meghonosodott idegen szóval winchestert jelent.
2015. dec. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Lajos54 ***** válasza:

Ami pedig az adataidat illeti: ha nem akar elindulni a gép (amit valószínűleg a lemerülés miatt megszakadt telepítés okozhat) azt kijavítani már nagyon nehéz, ha nem lehetetlen. Ha meg is lehet valahogyan oldani, az már kifejezett szakértelmet kíván. A HDD-n lévő adatokat (képek, dokumentumok, filmek stb.) így elég nehéz kiolvasni, illetve elmenteni.

Egy lehetőség még adott: letölteni egy ingyenes, úgynevezett Live operációs rendszert (például Ubuntu, az nekem bejött) és kiírni egy CD lemezre.

Be kell rakni a gépbe a lemezt, majd újra indítani a gépet (a főkapcsolóját addig nyomod, míg le nem áll, majd újra megnyomva elindul. Ha szerencséd van, akkor a boot (betöltési, indulási) sorrend úgy van alapból beállítva, hogy lemezről próbáljon először indulni. Ha nem így van, akkor a boot sorrendet, illetve a BIOS ide vonatkozó részét át kell állítani, de ezt hozzáértés nélkül nem javasolnám.

Ha szerencséd van, és elindul a lenmezről (CD-ről) a töltés, akkor el fog indulni egy operációs rendszer (például az említett Ubuntu), aminek a segítségével a fontos, nélkülözhető adatokat le lehet a gépről (vagyis a HDD-ről menteni.

Ez után jöhet(ne) az említett tiszta telepítés.

De ha annyira laikus vagy, akkor szerintem inkább forduljál olyanhoz, aki jobban ért hozzá, mert így csak kínlódás lesz, bizonytalan kimenettel.

2015. dec. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és használható választ.
2015. dec. 7. 22:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!