Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Brutál gamer gép 600 ezer...

Brutál gamer gép 600 ezer forintért?

Figyelt kérdés
Ti miket tennétek bele? Monitor és billentyűzet nélkül.

2015. nov. 29. 11:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, hogy mit jelent a "gamer" szó? A konfigurációban elsősorban két dolog fontos, ami határozza, hogy mennyire jó játékra: a processzor és a videokártya. Az általad kiválasztottakat (i5-4460 és GTX970) ~250-300 ezres konfigurációba szoktuk ajánlani, azaz feleslegesen kidobsz 300 ezret az ablakon, csak kérdés az, hogy mire:

1.: Vettél egy selejt tápot feleslegesen magas teljesítménnyel: rövid időn belül tönkre fogja tenni a gépet.

2.: Vettél egy 1TB-os SSD-t (de akkor minek vettél 2TB-s HDD-t?). Az adattároló sebessége nem ad játékbeli teljesítményt, csak a programok (és játékok) gyorsabban töltődnek be. Gyakran használt játékok és programok alá ajánlott, ahol 240-500GB is általában több, mint elég (de csak ha mindenképpen ragaszkodsz a full SSD konfighoz).

3.: Vettél egy magas órajelű ramot. Mivel ahogy mondtam, ez is semennyire befolyásolja a játékbeli teljesítményt, hanem meghatározott célja van (munkára), így kidobtál egy csomó pénzt az ablakon. Ráadásul DDR4, ami nem fog működni i5-4460-al.

4.: Vettél egy nitrogénhűtésre tervezett alaplapot, ami teljesen más foglalatú, mint egy processzor. Azaz szintén nem használható.


Nem kifejezés, hogy nem értesz hozzá. :D Sokkal inkább úgy tűnik, hogy véletlenszerűen összeírtál egy listát, ami összesen véletelenül 600 ezer Ft-ba kerül.

2015. nov. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Az ssd- n sokkal gyorsabban futnak a játékok."

javítanám:

"Az ssd- n sokkal gyorsabban TÖLTENEK a játékok."

2015. nov. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Egyenlőre csak próbálgatom a dolgokat. Ez volt az első összeállításom, és tényleg nem szántam rá sok időt ;) pont ezért tettem fel a kérdést, hogy tanuljak. Köszönöm még egyszer a válaszokat, még gondolkozok a konfigon ;)!
2015. nov. 30. 16:29
 14/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#13 akkor 100-200ezer koruli konfigokat probalj osszeirni, azokat nehezebb mert nem lehet elszaladni a loval


#6 komolyan azt se latod mit es es mit irnak? 980Ti SLI je van tirexinek de nem tudom mit kell annyira ezzel torodni inkabb azzal kell hogy ket kulonbozo vga a sima 980 gyengebb

2015. dec. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!