Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha mégsem akarok...

Mit tegyek ha mégsem akarok megvenni valamit vaterán/teszveszen, de már megnyertem az aukciót?

Figyelt kérdés
vaterán vettem valamit, az volt odaírva hogy 400 ft lesz a postaköltség. Erre ír a csávó hogy 1000. tudom hogy 600 ft ne ma világ vége, de már így is elég sokat fizetek.. Tehát ilyenkor meg lehet mondani hogy mégsem veszem meg? A másik meg teszveszen van, már kb egy hónapja megnyertem az aukciót, egyszer jelentkezett az ember, hogy mikor lenne jó átvenni, én erre visszaírtam hogy mikor és hol, de erre már nem reagált. Nekem pedig most kéne az a dolog, tehát kénytelen vagyok megvenni a boltban, pedig direkt egy hónapja megvettem. Ilyenkor mondhatom azt hogy már túl késő, mégsem kell a termék?
2010. márc. 21. 00:32
 1/2 anonim válasza:

Idézet a vatera.hu-ról


A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló 211.§-ban rendelkezik a kérdésről. A törvény értelmében az a vevő, aki egy aukciós oldalon ajánlatot tesz, vagyis licitál, a licittől a későbbiekben nem állhat el. Az eladónak a vatera.hu oldalra feltett ajánlata szerződéskötési nyilatkozatnak minősül, vagyis ha a termékre licitáltak, az eladási szándéktól elállni már nem lehet. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön... <- meg kell venni


Mondhatod azt az eladónak, hogy nem ez a postaköltség szerepelt az aukció idején, és az már az ő felelőssége, hogy rossz összeget írt, és te csak az eredeti összeget vagy köteles fizetni. Vagy akkor azt a 600 Ft-ot vonja le az aukció árából, de mindenképp a veszteség őt terheli.

2010. márc. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Viszont nem kérhet irreális postaköltséget!

Továbbá csomagolási költséget sem,ha nem volt feltüntetve előzőleg.

2010. márc. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!