Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mitől lassulhatott le ennyire...

Mitől lassulhatott le ennyire a laptopom?

Figyelt kérdés

Kifejtem..

Egy Toshiba L50-B-16C típusú masinám van.

[link]

Tavasszal vettem, és már feltűnt akkor, hogy nem tud annyit teljesíteni szerintem amennyit kellene. Játékok az elvártnál jóval gyengébben futottak, amit úgy gondoltam, hogy kb high-on fog futni (pl: The Forest, Far Cry 3) azok lowon se mentek tökéletesen. A 8 Gb ram ellenére néha piszok sokáig tart betölteni neki a dolgokat, egy hosszú pdf fájl megnyitása is több másodpercet vesz igénybe, youtuben nem tudok egy videót lassítva vagy gyorsítva lejátszani, mert az is elkezd akadni... szóval eddig se volt valahogy tökéletes.

DE!

Tegnap egyik haverom nálunk volt, nézegettük, hogy mi nem lehet oké a géppel, ugyanis elvileg a rendszer egy 128 bit-es dedikált videókártyával rendelkezik, GPU-Z nevű program szerint pedig csak 32 bit-es volt, amit túl nehéz volt elhinni. Telepítettem a legfrissebb drivert, ekkor már 64 bit-eset írt. Később elhatároztam, hogy kiszedem az akkumulátort, mert már vagy 5-en mondták, hogy szedjem ki, mert ha folyton töltőn van és nem szedem ki, el fog romlani meg minden... Lemerítettem 20-on valahány %-ra az akksit, majd kicsavaroztam, kiszedtem, bedugtam a laptopot, elindítottam, valamiért elindította a BIOS-t, canceleltem, és kb ezóta piszok sokat romlott valahogy a laptop. Játékoknál pl WoW-nál, ahol eddig volt 60-90 fps-em, most van 15-25. Ez drasztikus szerintem...

Beállításoknál minden át van állítva teljesítmény maximalizálására, azóta vissza is tettem az aksit, ugyanúgy gáz, sőt a mai napon újratelepítettem az egészet, és még mindig ugyanolyan hihetetlenül lassú. Próbáltam rendszer visszaállítást kísérelni tegnap, miután elfajultak a dolgok, de valamiért sikertelennek írta mindig a műveletet, és nem tudta visszaállítani a rendszert. Futtattam teljes víruskeresést nem talált semmit.

Nem tudom mivel próbálkozhatnék még meg, szerintem már minden lehetséges dolgot megtettem. Mi okozhatta a problémát? Bármi ötlet, hogy mit tegyek?

(Egyébként még bőven él a garancia, esetleg bevigyem?)



2015. nov. 16. 22:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Esetleg igen. Mondjuk egy tesztprograqmot futtathattál volna, hogy biztos légy benne, tényleg gyengébb az elvárhatónál.
2015. nov. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Állítsd át teljesítmény centrikusra,tedd fel a VGA és a Chipset driver-t is.
2015. nov. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Minden drivert felraktam már, eredetileg kiegyensúlyozott volt a teljesítmény, de miután nem mentek el olyan jól maximalizáltam őket. Sajnos nem ismerek tesztprogramot amivel ezt meg tudnám nézni, de egészen biztos vagyok benne, hogy gyengült a teljesítmény. A WoW, az csak egy példa volt, megnéztem még más dolgoknál is, más játékoknál is jelentős fps vesztés, interneten is oldalakat sokkal tovább tart megnyitni, sőt, ha egy oldalon egy videó van akár percekig is eltart a megnyitása...
2015. nov. 16. 22:39
 4/16 A kérdező kommentje:
nem mentek olyan jól a dolgok*
2015. nov. 16. 22:40
 5/16 anonim ***** válasza:

Nekem akkor lassult be a laposom, amikor ez az eszméletlen Microsoft rossz frissitést küldött. Egyébként semmi baja, pedig már két éves (igaz, ez egy Lenovo Ideapad).

Nem lehetséges, hogy valamilyen vírust kapott? Azok szoktak ennyire lassítani.

2015. nov. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ahogy mondtam, megnéztem, hogy nem-e vírus volt a gond, Windows Defender és Avast se talált semmit, teljes vizsgálattal se
2015. nov. 16. 23:14
 7/16 ssdcpu válasza:
Hard Disk Sentinel próbaverzióval nézz rá a HDD-re, egy próbát megérhet a dolog. Ha rákeresel Google barátod kidobja.
2015. nov. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kapcsold ki a rendszervisszaállítást és ereszd rá az Eset online scannerét. Ha leirtotta, kapcsold vissza.

[link]

2015. nov. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Újratelepítettem a gépet, rendszervisszaállítást már nem tudok csinálni..
2015. nov. 17. 15:44
 10/16 A kérdező kommentje:

Futtattam a Hard Drive Sentinelt, köszi a tippet.

Ez lett az eredmény: [link]

Nem igazán látom át, hogy mit jelentenek a leírtak, de sejtem, hogy nem túl jót. Valaki aki ért a programhoz, vagy úgy általában az ilyesmihez meg tudná mondani, hogy mi a helyzet?

2015. nov. 17. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!