Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megéri megvenni ezt a számítóg...

Megéri megvenni ezt a számítógépet?

Figyelt kérdés

[link]


Szeretnék venni egy új számítógépet , venni bele még +8 GB memóriát és CPU Cooler II-t is



2015. nov. 14. 17:48
 1/2 Kornél bácsi ***** válasza:

Szia,


Nem nagyon szoktam dicsérni, az előre összerakott gépeket, mert 20ezerrel többe szoktak kerülni.


De azt kell mondjam, hogy jól összerakott konfignak tűnik.

PCX-en, nagyjából ugyan ezt összeraktam, ott 220ra jött ki, így az ára is jónak mondható (bár pcx se olcsón dolgozik)


Ha árukeresőről raknád össze, úgy mindenen tudnál spórolni legalább 2-3 ezret, de van, amin 5-6ezret is.

Előny: tudsz módosítani az alkatrészek között.

Hátrány: Össze- vissza kapnád a garanciát


Viszont az se feltétlenül jó, ha az egészre van garanciád, pl:

Mindenre külön- külön: Behal a videokártyád, kiveszed és ideiglenesen beraksz egy másikat, = van géped.

Teljes garanciánál,: Behal a videokártyád, nem veheted ki, mert le van matricázva a gép, rosszabb esetben popszegecselve = El viszed az egész géped.



Amit én módosítanék:

RAM:Ez ha minden igaz: 1866mhz, Cl11-es, ami rosszabbul teljesít, mint egy 1600-as cl9-es. (igaz minimlisan, de ugyan ezért az árért megkapod azt is)


VGA: GTX 960 4gb helyett, r9 380 4g-t vennék vagy 8ezerrel olcsóbban a 2gigás verziót.

Miért? Mert nem éri meg a gtx 960 4gigás változat, szimplán azért, mert nem tudja kihasználni a 4 gigát. Sőt esetenként, a 2gigás változat jobban is teljesít..

R9 380 4gb viszont nagyon jól teljesít, ha a kihasználást nézzük.

De mutatok példát is, így talán nem kapok minuszt :)

https://www.youtube.com/watch?v=W0HzWW6mDno <- Itt az látszik, hogy az AC Unity-nél jól teljesít a 4gb-os GTX... aztán sorra jön a többi játék, ahol a 2gigás kezd elhúzni


Még egy apróság: Az nem derült, ki a konfigból, hogy milyen a táp. (lehet én nem láttam, akkor azért elnézést kérek) Ha jó minőségű és legalább 400-as (bár kevesebbel is elrotyog, de 80%os kihasználtságot ne lépjük túl.), akkor szerintem rendben van.



Elég sokat beszéltem, ezért bocsi: válaszolva: Ha nem igazán szeretnél kukacoskodni kb 10ezer magyar forinton, hogy olcsóbb és talán(!) jobb konfigot rakj össze, akkor én merem állítani, hogy ez egy jó gép lesz ezért az árért. Nekem ennyit megérne.



ui.: Saját vélemény, ne kövezzetek meg érte, bár meghallgatnék más érveket is.


Üdv.

2015. nov. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ , teljesen hasznosnak találtam , ment a zöld kéz , tápot én se láttam milyen lehet a gépben , azon gondolkodtam hogy kell még bele +8 GB ram ( 13990 ft ) + CPU cooler II hűtő ( 6990 ft ) -ért , néztem Ipon. hu-t és Pcx. hu-t is , és ott is kb. hasonlóan jönne ki az árra mint amennyi itt
2015. nov. 14. 18:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!