Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux LXDE felület melyik...

Linux LXDE felület melyik disztribúción fut leginkább erőforrás szempontjából a legjobban?

Figyelt kérdés
Ubuntu, Linux Mint és a Fedora (nagyobbakat említve) is rendelkezik LXDE felülettel, de erről pont nem találni teszteket az interneten összehasonlítva egymással ezeket. A Linux Mint 17.2-nél egész jót írtak a Cinnamon optimalizálásáról, de az LXDE mennyire lehet jó a Mintnél? Vannak komolyan észrevehető különbségek azonos felületnél de különböző disztribúcióknál(főként teljesítményben és stabilitásban gyengébb gépeknél)?

2015. okt. 27. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg az LXDE-t Debian-nal.A Lubuntu az bughalmaz,Fedora-t és a Mint-et nem próbáltam LXDE GUI-val.

Amúgy milyen gépre kéne.

[link]

Netinst 32bit-et töltsd le.

2015. okt. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valamire való disztrónak mindegyik felülettel jól kell működnie. Fedora a Redhat "játszótere" , így nem csoda , ha az a Gnomeon kívül mással nem igazán stabil.

Ubuntu szimplán csak nevetséges ,mivel a főprojekt a unitys vonal , ezért a többi felület tulajdonképpen nem támogatott , azokkal külön programozók foglalkoznak. Igazából amikor én ezeket annak idején kíváncsiságból kipróbáltam egyik rosszabb volt mint a másik.

Ha csak az alacsony erőforrással párosított stabilitás kell akkor Slackware a legjobb választás. Ha egy kicsit nagyobb erőforrásigény is belefér egy jobb csomagkezelőért cserébe akkor Debian vagy Arch.

2015. okt. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jelen helyzetben most egy acer aspire one d270 notebook-ra (3 giga ram) szeretnék valami kevésbé akadós rendszert rakni, eddig lubuntu 32bit volt rajta, nagyon szépen futott nem szaggatott, de voltak stabilitási problémák és a memóriaszivárgás is kellemetlen volt, de az még mindig jobb volt, mint a win7en. Láttam Androidos megoldásokat is az interneten, de azért maradnék 1 jó asztali verzió mellett, más felületek eddig sajnos akadtak és lassan indították a programokat. Lubuntun jó támogatás volt a programokra, pöccre ment minden, egyszerre ment a google chrome(benne youtube és facebook is) + vuze torrent + skype. Ezért szerettem volna érdeklődni, hátha valahol stabil lenne az LXDE felület. Ubuntun tapasztaltam stabilitási problémát amikor rátetten a cinnamon felületet, egyébként LinuxMinten pedig hasított és szépen akadás/fagyás nélkül futott, így gondoltam hátha valamelyik jól támogatott disztrón lenne stabil LXDE, csak én nem tudom melyik van arra jól optimalizálva.(Gnome, Gnome 3, KDE, XFCE mind akadtak 1 kicsit és lassan indultak a programok, sajnos az atomnak és annak integrált vga-ja nem bír akármit jól futtatva, win7en pl hangszóró is recsegtek adott idő után)
2015. okt. 28. 01:11
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Szerintem Arch-on.
2015. okt. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!