Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Rendszer mappát hogyan lehet...

Rendszer mappát hogyan lehet visszaállítani?

Figyelt kérdés
Az "Ez a gépe"-en belül megjelenik a mappa csoport és ott vannak a letöltések, képek, videók stb mappák. Mindegyiket rá lehet irányítani egy adott mappára. Ez alapesetben a users-ben van. A letöltéseket véletlenül a d meghajtóra állítottam és most nem tudom visszaállítani, mert ha megnyitom a tulajdonságait, akkor egyből a d meghajtó tulajdonságait hozza be. A users mappából is eltűnt a letöltések mappa ugyanúgy mint a többi amire beállítottam egyéb helyet. Mi lehet a megoldás, hogy a letöltések mappát ráirányítsam a tetszőleges mappámra?
2015. okt. 12. 13:14
 1/8 CspCsj ***** válasza:
Letöltések > Tulajdonságok > fent "Hely" fül > "Alapértelmezések visszaállítása" (vagy "Áthelyezés" másik mappa megadásához) > ha fájlok áthelyezését kérdezi akkor NEM (egyébként a teljes "D" meghajtó tartalmát át fogja másolni) > Kész.
2015. okt. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De mint mondtam nincs letöltések sehol. Az ikonja megmaradt de a tulajdonságoknál már a d meghajtó tulajdonságait hozza ki.
2015. okt. 12. 14:11
 3/8 CspCsj ***** válasza:

"D" meghajtód nem külső merevlemez vagy pendrive? Ha igen, akkor csatlakoztasd és megjelennek az eltűnt mappák.

De ha "D" a belső merevlemez egyik partíciója, akkor a Tulajdonságoknál meg kellene jelennie a "Hely" fülnek/lapnak:

[link]

2015. okt. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 CspCsj ***** válasza:

Kimaradt:

Kipróbáltam a Letöltéseket a "D"-re átírányítani, és utána ugyanúgy vissza is tudtam alapértelmezettre állítani.

Esetleg a Futtatásba: "shell:downloads"-ra nálam megjelent maga a Letöltések helye, és az üres, fehér részen jobbegérgomb > Tulajdonságok > Hely fül is működött.

2015. okt. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akárhogy szeretném megnyitni a letöltések mappát a d meghajtót nyitja meg. Amúgy külön partíció.
2015. okt. 12. 15:31
 6/8 CspCsj ***** válasza:

Itt egy kötegelt fájl, ami elméletileg visszaállítja a Letöltések mappa alapértelmezéseit:

[link]


Szöveges parancsfájl, nyugodtan belenézhetsz, nem tartalmaz ártalmas parancsokat.


Letöltöd és dupla-klikkel futtatod.

Futtatás előtt jobbegérgomb a fájlon > Tulajdonságok > alul klikk a Tiltás feloldására, hogy bztosan ne blokkolja a rendszer. (mivel internetről letöltött fájloknál ez bezavarhat)


Nem kell megijedni, ha eltűnik pár másodpercre minden ikon és alul a Tálca csíkja, mivel az ablakkezelőt leállítja, majd újraindítja. (ha belenézel a parancsfájlba: "taskkill explorer.exe" leállítja, a "start explorer.exe" pedig elindítja)

2015. okt. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezer hála.
2015. okt. 12. 18:44
 8/8 anonim válasza:
Ugyanez volt a gond nálam is! Köszönöm szépen, a link megoldotta a problémát.
2020. szept. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!