Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Gamer PC olcsón. Hazugság?

Bob212 kérdése:

Gamer PC olcsón. Hazugság?

Figyelt kérdés

[link]

Ez az oldal azt állítja, hogy 95.500 Ft- os gépen már futna a GTA V, Fifa 16, Ark Survival Evolved.

Ez lehetséges?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. okt. 3. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


A Fifa jól futhat rajta. A többi nem, már ha ténylgszép grafikán, nem diavetítésként akarod játszani.


Gamer PC-t lehet úgy sszerakni, hogy ne 300000-400000-et kelljen ráköltened, ennek viszont odafigyelés és jó skálázás a titka.

150000-180000-ért között már remek gépet összerakhatsz, amin a Wticher 3 is jól fut, magas beállításokkal - nálam 85%-on vana grafika, full HD-ban, stabil 35-40 fp-el. A gépem újonnan 150000 ft körül lenne...


Egyébként pc-t ne vesz az ember ksézen. Nem. Esetleg akkor ,ha olyan abolt, és megéri az alkatrészek árán. De az esetek 98%-ban nem veszünk készen gépet. Hanem az alaposan kiváalsztott alkatrészeket egyesével vesszük, és építjük össze a kis szörnyünket.

2015. okt. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tamacraft ***** válasza:

Elindulnának rajta a játékok, igen, de alap beállításokon lenne csak élvezhető.


A gép azért számít csak nagyon alapnak, mivel játékhoz i5-ös procit szoktunk, és mai világban (2015. ősz) 2 Gb GDR5-ös VGA-t.

2015. okt. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Először is ez egy használt gép. A CPU már kissé elavult, de a 8GB memória és a HD7790 (aka R7 260X) mellett azért még el lehetne vele kompromisszumokkal játszadozni újabb játékokkal is (régebbieket szépen vinné). Ha legalább egy i5 750/760-as proci lenne mellette, akkor azt mondanám, hogy egy elfogadható belépő szintű játékos gépről beszélünk. Így nem tudom, hogy megéri-e a 100k-t, de valószínűsítem, hogy nem (használt alkatrészekből ennél erősebb és/vagy fejleszthetőbb gép is kijöhet szerintem).
2015. okt. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat.

A probléma az, hogy semmilyen tapasztalatom nincs gép-összeszerelésben, ezért kényszerült vagyok egyben megvenni. A cél nem az, hogy a legújabb játékokat max-on vigye.

Akkor erről véleményt ha kérhetek?

[link]

2015. okt. 3. 10:02
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mennyire számít, hogy használt-e vagy új, de a határ az nekem 105.000 Ft lenne.
2015. okt. 3. 10:05
 6/7 anonim ***** válasza:

A hardverapro oldalon keresgélj. Nyugodtan alkudj. Itt gyk-n kikérheted a véleményeket. Mondjuk kkiválasztassz 3-4 gépet, megkréded, melyiket vedd meg, és segítenek a többiek.


Körülbelül úgy számolj, hogy ha újonnan vennéd, abból az árból úgy 30-40%-ot vonj le, attó lfügg, menyni idős gép.

Egyébknét amit elsőnek linkeltél, nem éri meg ezt az árat. A proci gynege, 20000 ft alat vna újonnan, a vga 40000 alatt és a többi... vicc.

2015. okt. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez a második modernebb platform és a CPU sokkal jobb, mint az elsőben, viszont minden más kevesebb (HDD, RAM, videokártya), igaz ezek bővíthetők cserélhetők, de úgy meg már sokba kerülne. A kettő közötti dilemma a gyenge alap elfogadható körítéssel vagy az erősebb alap gyengébb körítéssel. Fórumokon kicsit nagyobb a kockázat (körültekintőbben kell vásárolni), de jobban ki lehetne fogni szerintem.


Ez pl 24" LED monitorral együtt, 1,5TB vinyóval, modernebb i3 procival és HD7870-nel elgondolkodtató:

[link]

Ez már jegelve van, de ha egy ilyet ki tudnál fogni, az nagyon csúcs lenne:

[link]

Költséghatékony megoldásnak ez is elmegy, de az előző "jegelt" konfig jobban megérős ajánlat 110-ért. Egy 5-10k-t ha le tudsz alkudni ez is elmegy:

[link]

2015. okt. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!