Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Msi Geforce GT 720 1 gb-os...

Msi Geforce GT 720 1 gb-os vidi kártyáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2015. szept. 30. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Mára már túl gyenge, bármelyik mai processzor igpuja erősebb nála.
2015. szept. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nekem be vált :)
2015. szept. 30. 20:00
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

A videokártya abszolút alsó kategóriás modell. A GPU a 600-as szériában megismert Kepler architektúrával rendelkezik, de erősen le van butítva, aminek eredményeképpen a fogyasztása is igen alacsony azaz a maximális TDP mindössze 19W. A GT720 teljesítménye maximum a GT640 GDDR3-as modell felét hozza, ami azért nem túl sok, főleg mai szemmel. Egy mai alsó középkategóriás GTX750Ti videokártya ennél már papíron is több, mint négyszer erősebb, de a hatékonyabb architektúra miatt elmondható, hogy gyakorlatban ez legalább ötszörös többletet jelent. Ha belegondolunk hogy három GT720 árából egy ötször erősebb GTX750Ti-t is vehetünk, akkor a GT720 már ár/teljesítmény viszonylatban sem állja meg a helyét (mondjuk ez elmondható a legtöbb alsó kategóriás modellről).

A GT720 teljesítménye nagyjából egy HD5550 videokártyáéval vetekszik, amiből anyósomék gépébe vettem 11k forintért GDDR5-ös memóriával szerelt modellt úgy 4 évvel ezelőtt...csak úgy viszonyításképpen.

Ha neked bevált a kártya, akkor minden rendben, mert az a lényeg viszont így a kérdés értelmetlen.

2015. szept. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
akkor vegyél nekem egyet jó? :D
2015. okt. 3. 22:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Az volt a kérdés, hogy mi a véleményünk a GT720-ról, Én meg kifejtve leírtam. Hiába pontozod le, szinte mindenki egyetértett velem. De ha neked elég, akkor kár kérdezősködni. Nekem sajnos nem lenne elég...jelenleg egy GTX960-t használok és azt sem tartom komoly erőműnek. Ez után szerinted mit gondolok egy 720-ról?

Esetleg jobban járhattál volna, ha veszel egy használt kártyát, ami 2x-3x erősebb ennél.

2015. okt. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hagyd, már csak a büszkeség beszél belőle. Tipikus. Vett egy rossz kártyát a rossz tájékozottság miatt, aztán mindenki mást próbál meggyőzni, hogy milyen okos döntés volt.
2015. okt. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem vagyok büszke csak azt irtam hogy be vált nem tudom mit kell ezen fent akadni
2015. okt. 4. 22:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!