Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux parancssorban, hogyan...

Linux parancssorban, hogyan tudom a fájlokat a merevlemezre írásuk szerint listázni?

Figyelt kérdés
pl. ha a youtube-dl programmal letöltök, akkor a letöltött fájl nem az akkori időbélyeget kapja amikor letöltöttem, hanem régebbit. Gondolom amikor létrehozták a youtube szerveren. Tehát az "ls -trl" nem jó! Talán "ls" + "sort" ??? Köszönöm a segítséget

2015. szept. 25. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem OS X terminalban "ls -t" és "ls -lt" működik, Linuxon is mennie kell szerintem.

Lehet, hogy a timestamp miatt ez sem lesz jó, de próbáld meg.

2015. szept. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tom Benko ***** válasza:
Mivel a timestamp lesz beállítva, arra fog hivatkozni.
2015. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"a letöltött fájl nem az akkori időbélyeget kapja amikor letöltöttem"


Nem tudom, hol nézed, de lehet, hogy a file commanderben a létrehozás dátumát látod, nem a módosítás dátumát.


ls -t


("-t sort by modification time, newest first")

2015. szept. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Linuxban ext2/ext3 fájlrendszer esetén 3 féle időt tárolnak az állományokról:

* a fájl elérésének dátumát (atime)

* a fájl módosításának dátumát (mtime)

* a fájl státuszváltozásának dátumát (ctime)

létrehozás dátuma nincs.


Példa:

http://pastebin[pont]com/FBp92si1


Ext4 esetén már elérhető a fájl létrehozásának dátuma (crtime) is, de az elterjedt rendszereken ezt még nem igazán sikerült implementálni.

[link]

2015. szept. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4. válaszadó

Igen, Te már amit linkeltél az már félig meddig megoldás. Csak elég bonyolult megoldás. Nekem az a lényeg, hogy mikor letöltök valamit akkor bemegyek a letöltések mappába és akkor kiadok egy "ls -trl" parancsot és amit legutoljára látok akkor elvileg az a legutoljára letöltött. Ez mindig működik kivéve ha a youtube-dl programmal töltök le a youtube-ról. Gondolom akkor az dátumot kap. (Ahogy írtad vagy: atime, mtime, ctime) Ezt meg is mutatja a stat parancs. De a kérdésem, hogy az ls-nek vagy valamilyen más listázó parancsnak van valami kapcsolója amit atime vagy mtime vagy ctime szerinti sorrendben listázza a fájlokat? Mert az ls -t ha jól értem ctime szerint listáz...


Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

2015. szept. 28. 21:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit az ls kézikönyvéből (man ls) és az ls-t is tartalmazó coreutils dokumentációjából ( [link] ) ki lehetett silabizálni

- ctime szerint:

ls -ltr --time=ctime

ls -ltr --time=status

ls -ltrc


- atime szerint:

ls -ltr --time=atime

ls -ltr --time=access

ls -ltr --time=use

ls -ltru


- mtime szerint:

ls -ltr


crtime/btime (létrehozás dátuma szerint) nem szerepel a lehetőségek között


Viszont találtam:

[link]

egy megoldást:

stat -c '%w %n' * | sort -k1n

már ha a fájlrendszered tárolja a létrehozás dátumát.

2015. szept. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tökélete! Erre gondoltam!

Ezer köszönet!

2015. szept. 29. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!