Mit kell tudni az informatikai projektmenedzser szakmáról?
Előre szólok, ne érts félre, nem szeretném elvenni a kedved, sőt, örülnék, ha nem így lenne, de az én tapasztalataim "ezekkel" a következők:
A lényege: informatikához nem szabad érteni. Kicsit sem. :-) Tehát bárhol is tanulja, lényeg, hogy informatika a közelben se legyen.
Dolga az nem sok van, mítingekre jár, hülyeségeket beszél, és hátráltatja a munkáját azoknak, akik a projekt megvalósításán fáradoznak.
Nem tudom, mennyit keres, más zsebében nem túrkálok, de szerintem én többet ;-)
#1,
sejtésem szerint Te programozó vagy, tipikus programozói véleményt írtál.
Ugyanakkor nem teszed hozzá, hogy mi az, amit Te nem teszel meg, ill. nem Te teszel meg a projekt sikeréért:
- nem szervezed meg a projekttagok munkáját
- nem érdekelnek a határidők, azokat nem is tervezed
- nem vagy hajlandó a felhasználókkal, megrendelőkkel kommunikálni
- nem érdekelnek a programozók szerint - tisztelet a kivételnek - feleslegesnek tartott dolgok, mint követelménykezelés, rendszertervezés, felhasználói tesztelés, dokumentálás, üzemeltetésre átadás stb.
(Csak néhány dolgot emeltem ki.)
Ezeket ki koordinálja, ha a szerinted feleslegeges projektmenedzser nem? Mert Te nem fogod!
Értem, hogy rosszak a tapasztalataid, de Te meg azt értsd meg, hogy ezek alapján nem szabad ilyen általánosításokat tenni, hogy: "Dolga az nem sok van, mítingekre jár, hülyeségeket beszél, és hátráltatja a munkáját azoknak, akik a projekt megvalósításán fáradoznak."
Nem programozó vagyok, inkább amolyan rendszertervező-féle :-)
Elfogadom az érveidet, de szerintem ez továbbra is egy "csinált pozíció", megfelelő szabályozással mindez nélküle is kell, hogy menjen.
Ha "megfelelő szabályozással mindez nélküle is kell, hogy menjen", akkor miért van mindenütt a világon a projekteknek projektvezetője? Nem érzed, hogy nagyon kisebbségeben vagy a véleményeddel?
Tudom, hogy vannak rossz projektvezetők. Tudok viszont nagyon jókról is. Az, hogy vannak rosszak, nem ok arra, hogy magát a projektvezető funkciót felszámoljuk.
Én magam is évekig működtem projektvezetőként, vannak jó és rossz tapasztalataim egyaránt. Azt biztosan tudom, hogy ha nem koordinálja valaki a projekttagok munkáját, akkor a projekt szétcsúszik, a határidők nem tarthatók. Ha nem lenne önálló projektvezető funkció, akkor is végeznie kellene valakinek a projekt vezetését, pl. a rendszertervező (féleség). És lám, mégiscsak végzi valaki a projekt vezetését, még ha nem is nevezzük projektvezető (v. -menedzser néven).
Elismerem, kis projekt esetén lehet ilyen funkcióhalmozással működni, és lehet pl. a rendszerszervező második (vagy első?) feladata a projekt vezetése, de nagy projektek esetén önálló projektvezetőre van szükség, egy ember nem bírna több funkciót is betölteni.
Részben mindkettőtökkel egyetértek, vannak kisebb projektek, ahol tényleg csak hátráltatja a munkát, redundáns információáramlást generál, egész héten nem csinál semmit, csak összerak valami excel táblázatot, hogy "na, ezen a héten ezt kellene megcsinálni", holott már rég megbeszéltem az account managerrel, hogy mit akar az ügyfél.
Vannak viszont nagyobb projektek, ahol nagyon örülök, hogy nem nekem kell állandóan azzal megszakítanom a munkámat, hogy e-maileket írogatok, hanem van, aki az adminisztrációs és kommunikációs feladatok nagy részét megoldja, nyomon követi a projekt állását és az ügyfél igényeit és a hét végére elkészíti és odaadja a következő heti teendőket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!