A Microsoft Iskolai Szerződés keretein belül ha egy intézmény 1 évre licencet kap a Win7 használatára, ez esetben megilleti őket a "downgrade jog"? Tehát hasznűlhatnak helyette XP-t?
Miert illetne?
Egy adott rendszerre kaptak jogot, nem XP-re.
Ha nem fut a win7 a régi gépeken, akkor használjatok linuxot! Érdemes oprendszert cserélni (pláne iskolai környezetben) mert rövid távon vírus tanya lesz az egészből...
A gyerekeknek teljesen mindegy, a pedagógusok meg egyiket sem tudják használni. Esetleg az informatika tanárok hőböröghetnek kicsit, de az a szint ami egy iskolába kell nem igényel különösebb "plusz" tanulást. Ellenben gyorsabb és biztonságosabb lenne így megkönnyítené az ő dolgukat is! (Nem menne el csomó idő a szentségeléssel, hogy épp mikor melyik gép döglődik és melyik gépet nem lehet használni...)
Szóval megérné akkor is ha húzzák a szájukat, mert hamar megszokják. Cseréltem már így rendszert laikus gépén: volt akinek fel sem tűnt, hogy nem windows, akinek pedig feltűnt hamar megszokta és azóta meg van vele elégedve mert gyors és stabil. Amire használja arra tökéletes. A felhasználónak pedig ez kell: ha elé ül, működjön!
#2: normál esetben maximálisan egyetértenék veled.
Igazából az ideális megoldás az lenne, ha ezt a géptermet kompletten fel lehetne újítani, de a mostani körülmények között ez a lehetetlen vágyálmok kategória.
Normális vírusvédelmünk amúgy sincs, mivel a KLIK 20 licencet engedélyezett, ami értelemszerűen a tanári és irodai gépekre lett elhasználva. Igen, tudom, szakszerűtlen és rossz megoldás kb. 200 gépet védelem nélkül hagyni, de egyszerűen nincs más lehetőség.
A Linuxszal nem az a baj, hogy más a felülete, meg nincs rá Word. A felületet majd megszokják, bár azok után, hogy múltkor egy humán tagozatos osztály riasztott, mondván "elromlottak a gépek", ugyanis az előttük levő, vicces kedvű osztályban többen is a jobb oldalra tették a start menüt, ebből kiindulva a "majd megszokják" lehet, hogy problémásabb lesz, mint gondoljuk. :D
Az, hogy Word helyett OpenOffice van, az is megszokható. Nem ez a fő infótermünk, itt csak nyelvi és egyéb órák vannak.
A legfőbb akadályt a tanárok és a vezetőség jelentik a Linux előtt. Racionális okuk nincs a Linux ellen. "Mi nem tanítunk Linuxot", meg "nincs benne a helyi tantervben", és hasonlók.
A vaskalap ellen nincs gyógyszer épp úgy ahogy a hülyeség ellen sincs!
Hogy Dr. Bubót idézzem: "Az a baj az egészséggel, hogy nem fertőző!"
A "nem tanítunk linuxot" érv ellen mondhatnám: windows-t sem! Ha eltekintünk az MS lobbijától akkor hivatalosan nem szabhatják meg, hogy milyen oprendszer legyen a gépeken... hol lenne akkor a szabad verseny?
Tehát sem a tananyag sem a tanmenet nem korlátozódhat a windowsra így ez nem érv maximum kifogás de annak is elég gyenge!
Pontosan ismerem a közoktatási helyzetet (elég közelről) és tudom mennyi nyűg van a nyakukban a pedagógusoknak. Csak azt kellene felfogniuk, hogy ez összességében könnyebbség lenne nekik is! Elvileg pedagógusok vagy mi a szösz, tehát a racionális gondolkodás nem kellene hogy ilyen messze álljon tőlük.
-új rendszer (meg kell szokni)
+nem lehet benne kárt tenni, ha jól van beállítva (minden letiltható)
+nem fog belassulni így időt lehet vele megtakarítani
+nem lesz vírusos így egy gép sem esik ki az oktatásból
+régi gépeken is megy így nem kell még fejleszteni
ha a pró/kontra érveket összevetjük akkor bárki számára világos, hogy mi a jó megoldás!
Le lehet úgy tiltani mindent, hogy gyakorlatilag a menüt sem tudja a gyerek átvariálni. Van 5-6 program amit használhat és ennyi. Sőt még a tanárok sem tudják majd a "hozzáértésükkel" tönkretenni...
Ha sikerül megfűznöd őket, akkor segítek keresni segédleteket a beállításához!
ezt nézd: "Lock the panels (kiosk mode)"
"Hülyebiztos" pc... :) és még számtalan lehetőség van. Szóval ne add fel én sorolom mellette az érveket és segítek is a beállításában! Egyébként neked is könnyebbség (mármint a rendszergazdának), ha fele annyit kell velük foglalkozni... távolról frissítheted, stb..
mindenki csak nyerne vele!
Nyilván nem dolgoztatok iskolában.. :-) Linux evangelistának lenni minimálbéren hülyeség. Tudom, benne voltam sokáig, de egyetértek. Nekem úgy 4-5 évembe telt, mire meghonosítottam a Windows-ok _mellett_, és voltak, akik szívesen használták, de az egy informatika szakirányos suli volt, szóval még egyszerűbb is volt a helyzet, ráadásul az oktatók és a vezetőség is nyitott volt az ötletre. Enélkül semmi értelme.
Ami pedig a kérdést illeti, utána kell nézni, mit tartalmaz az iskolai szerződés, mert rendes esetben a downgrade jog csak az OEM (vagyis hardverrel szállított, előtelepített) verziókat érinti, mást nem. Ez valami mennyiségi licenc, amire elvileg szintén él a lehetőség, de mivel ez egy speciális szerződés, lehetnek kellemetlen apróbetűk. Olvassátok el figyelmesen, vagy kérjetek állásfoglalást a gyártótól (Microsoft Magyarország), rendesek, segítenek.
Valóban nem iskolában dolgozom, de több családtag/rokon viszont igen, tehát azért belelátok a sűrűjébe!
Én mondjuk hobbiból hirdetem az "evangéliumot", mert úgy gondolom egy jó kernel és jó rendszerek épülnek rá, tehát nagyobb figyelmet érdemelne. Az más kérdés hogy az MS üzletpolitikája (ami elég gusztustalan) próbálja gátolni a terjedését. Most ebbe ne menjünk bele, nem egy Windows/Linux flamewart akarok indítani és nem is a rendszert kritizálom, hanem a cég hozzáállását. A lényeg, hogy ezt maximum elszántságból lehet csinálni...
Arra próbáltam csak rávilágítani, hogy a kitartás meghozza a gyümölcsét is, hiszen ha sikerül széllel szembe p***lni, akkor rengeteg idő és energia takarítható meg mindenki számára. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!