Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Be tudok lépni a felhasználói...

Be tudok lépni a felhasználói fiókomba, ha oroszon maradt a billentyűkiosztás és a jelszavam magyar?

Figyelt kérdés

Elkezdtem oroszul tanulni, felmatricáztam a billentyűzetet, és félek, hogy orosz billentyűzettel kapcsolom ki, vagy teszem készenlétbe a gépet.

Kell ettől tartanom? Ha megesne, mi a megoldás?

Köszönöm!


2015. szept. 9. 13:50
 1/2 Lajos54 ***** válasza:

Nem valószínű. Ugyanis a jelszavaknál általában nem az adott billentyű lenyomása van figyelve, hanem a beírt karakter ASCII kódja, ami cirill betűknél nyilván más, mint más betűknél.

Viszont az lehet, hogy amikor a felhasználói fiókba lépnél be, a gép automatikusan az alapértelmezett nyelvre van állítva.

Ezt bizony csak egy próba után lehet biztosan eldönteni.


Kipróbáltam, hogy például egy jelszóval védett ppt fájlt nem tudok megnyitni, ha átállítom a billentyűzetet, mert úgy nem fogadja el a "magyarul" de cirillre kapcsolt billentyűzetről beírva.


A megoldás pedig: újra indítod a gépet, akkor garantáltan az alapértelmezettre áll minden.

2015. szept. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy foglalkoztál a kipróbálással. Így nem aggódom! :-) köszi!
2015. szept. 10. 08:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!