Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért melegszik a processzorom...

Zetoros12 kérdése:

Miért melegszik a processzorom, ha újra lett pasztázva, és ki is lett fújva a hűtése?

Figyelt kérdés
Egy Amd A8 6600K-ról van szó. Mindent amit csak lehetett kipróbáltam, hogy ne melegedjen. Ventilátor feljebb lett húzva, stb. 1 éves processzor, és Kb. 2 hete kezdte a melegedést. Egyből ki is lett fújva a hűtése, újra lett pasztázva stb. 2 napig majdnem hogy jól ment, de utána megint kezdődött a melegedés. Amikor semmi nem fut a gépen, csak maga az oprendszer, akkor is 65-68C-os a processzor. Mit lehetne ezzel kezdeni?
2015. szept. 5. 19:23
 1/8 anonim válasza:

Elsőként azt mondanám hogy nézd meg háttérben futó alkalmazás nemhasználja e folyamatosan és ezért is melegszik.

Másodjára nemvonom kétségbe hogy faszán összeraktad, de a pasztázásnál nagyon keveset kell használni és valami keményel (én bankkártyát javaslom) egyenletesen nagyon vékonyan felkenni, mert ha több van a keletténél akkor is lehet melegedés a paszta csak arra szolgál hogy fém fémmel ne érintkezzen és kitöltse az apró egyenetlenségeket a borda és a chip között, pici kell belőle.

Harmadjára probáld meg a gépet visszaállítani rendszervisszaállítással 2 héttel ezelőtti időpontra mikor még jóvolt minden. az esetleges programváltozások biztos hogy törlödnek és lehet visszakapod a régi megszokott müködést.

2015. szept. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az operációs rendszerem teljesen újra lett rakva. Semmi program nincs rajta. Nem én pasztáztam, hanem ahol a számítógépet vásároltam, abban az üzletben.
2015. szept. 5. 19:35
 3/8 anonim válasza:
Az AMD-k amugyis melegednek igyhogy aztmodnod minden ok a rendszerrel meg ujra lett pasztázva csak aztom mondani hogy kell rá egy komolyabb hütő.Ami a dobozba van referencia hütő amit adnak vele, az csak azért van hogy legyen nembír el egy ekkora processzorral nagy terhelésnél ha elis birja majd kiszáll annyira fog pörögni meg nembirja majd hatékonyan lehüteni.
2015. szept. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még garanciális 2 évig a processzor. Visszafogom vinni, és ha azt mondják, hogy saját pénztárcámból vegyek bele egy nagyobb hűtést, akkor megmondom nekik, hogy ezt nekem a vásárlásnál egy szóval se mondták, hogy esetleg melegedni fog, vagy bármi. Nem az én hibámból történt.
2015. szept. 5. 19:57
 5/8 anonim válasza:

Sajnos a boltos ilyennel nemfoglalkozik hogy ajánlást tegyen mivel nemkötelező az alkatrészek ilyen mélyreható tulajdonságait tudni mint a hőmésrséklet ileltve a proc mellé mellékelt hűtő gyári környezetben letesztelt darab ami azt jelenti hogy levolt tesztelve az AMD mérnökei megtették ezt és ugygondolták hogy ez a processzort egy hőfokon tartsa. Én mikor AMD konfigot csinálok valakinek egyből belekalkulálom hogy hütőt is vegyen, hozzá ha számit a megfelelő hőmérséklet és a zaj. Mindig ugypróbálom alakítani hogy a hütő réz csövezetékkel legyen ellátva illetve maga a talapzat ami a magra fekszik is rézből legyen,és 9 vagy 12 centiméteres ventillátorok hütsék a bordát,még az elhelyezésre is figyelek pl , hogy a ventillátor ne lefelé fujja a levegőt hanem elforgatott bordán elhelyezve kifelé a házből a hátsó kihuzó ventillátor felé és igy hatékonyabb a hőelvezetés is.

Ha elégedetlen vagy vagy cask épp azavr hogy melegszik akkor leghamarabb ugytudsz az ügy végére pontot rakni ha nagyobb jütőrendszert veszel rá aminek jobb a hőelvezető képessége illetve több lamella és hőcsővezeték van a bordába építve.

2015. szept. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

haldoklik valami ha egy ideje kezdte el


a gyari huto boven eleg hosszutavon is normalisan megzervezett es hibazlan jonfigban


nalad kerdezo a tapegyseg es/vagy az alaplap haldokolhat elsokorben


nincs olyan hogy kesobb kevesbe lesz hatekony a huto ez legfeljebb sok sok ev mulva johet elo akor is nagyon lassan max par fok


de ermeszetesen egy venti ugyan ugy hamarabb behaldokolhat mint amire tervezik

ha cserelheto a venti az 1-2ezer mem amugy egy teljes gyari huto is vagy azzal egyenerteku...


de gariba lehet cserelik (persze ha nem jol mukodik a cpu huto venti es ez a hiba forrasa)

de gari ugyan ugy van lapra es tapra is...

2015. szept. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

az gondolom alap hogy gyari hutovel nem piszkaltad az APU processzorod

mive, K szorzozar mentes igy lenyegeben ezert is van, de barmenyi tuninghoz erdemes jobb hutot venni ra, sokmindentol fugg az hogy gyarival is minimalisntuningot birjon

de gondolom OC rol szo sincs itt...

2015. szept. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy gond eddig nem volt vele. Most egyik napról a másikra történt. Tuningolni nem is próbáltam, arra tudom, hogy nem elég a gyári hűtés. Köszönöm szépen mindenki válaszát!
2015. szept. 5. 23:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!